more_horiz
Wiadomości

WRC: Łukasz Pieniążek będzie się ścigał w zespole fabrycznym. 24 stycznia rusza Rajd Monte Carlo

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 18:19
24 stycznia rozpocznie się nowy sezon rajdowych samochodowych mistrzostw świata, który obejmie rywalizacje w czternastu rajdach. Kierowcy rozpoczną - tradycyjnie - w Monte Carlo, a skończą listopadowymi zmaganiami na bezdrożach Australii.
Audio
  • 24. stycznia rozpocznie się nowy sezon rajdowych samochodowych mistrzostw świata. Jednym z polskich kierowców w tych mistrzostwach będzie Łukasz Pieniążek, który podpisał kontrakt z zespołem fabrycznym. (IAR)
  • Pilotem Łukasza Pieniążka najprawdopodobniej będzie Przemysław Mazur, a rywalizację rozpoczną od drugiej rundy mistrzostw świata. (IAR)
  • Łukasz Pieniążek będzie startował w WRC 2 PRO, specjalnie utworzonej kategorii dla zespołów fabrycznych. (IAR)
Samochód WRC
Samochód WRCFoto: shutterstock_1169227912

Arenami pucharowej rywalizacji będa również rajdy: Szwecji (w lutym), Meksyku i Korsyki (w marcu), Argentyny (w kwietniu), Chile (w maju), Portugalii i Sardynii (w czerwcu) , Finlandii i Niemiec (w sierpniu), Turcji (we wrześniu) oraz Wielkiej Brytanii i Hiszpanii w październiku. 

Jdnym z polskich kierowców w tych mistrzostwach będzie Łukasz Pieniążek, który podpisał kontrakt z zespołem fabrycznym M-Sport Ford World Rally Team.

Jego pilotem najprawdopodobniej będzie Przemysław Mazur, a rywalizację Polacy rozpoczną od drugiej rundy mistrzostw świata. Pieniążek będzie startował w WRC 2 PRO, specjalnie utworzonej kategorii dla zespołów fabrycznych. Oprócz WRC 2 PRO, będzie także kategoria WRC 2 dla zespołów prywatnych. W obu będą do zdobycia tytuły mistrza świata, podobnie jak w głównej klasie WRC, gdzie tytułu będzie bronił Sebatian Ogier.

Duże zainteresowanie wzbudza powrót Sebastiena Loeba, który podpisał umowe z Huyndai Motorsport i zaliczy sześć rajdów w sezonie 2019, poczynając od rywalizacji w Monte Carlo. Dani Sordo z Huyndaiem zaliczy osiem rajdów poczynając od Meksyku, a cały sezon pojadą Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen, którzy w ubiegłym sezonie zajęli - odpowiednio - drugie i szóste miejsce.

HubertBorucki, PolskieRadio24.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak