X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

WRC: Łukasz Pieniążek będzie się ścigał w zespole fabrycznym. 24 stycznia rusza Rajd Monte Carlo

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 18:19
24 stycznia rozpocznie się nowy sezon rajdowych samochodowych mistrzostw świata, który obejmie rywalizacje w czternastu rajdach. Kierowcy rozpoczną - tradycyjnie - w Monte Carlo, a skończą listopadowymi zmaganiami na bezdrożach Australii.
Audio
  • 24. stycznia rozpocznie się nowy sezon rajdowych samochodowych mistrzostw świata. Jednym z polskich kierowców w tych mistrzostwach będzie Łukasz Pieniążek, który podpisał kontrakt z zespołem fabrycznym. (IAR)
  • Pilotem Łukasza Pieniążka najprawdopodobniej będzie Przemysław Mazur, a rywalizację rozpoczną od drugiej rundy mistrzostw świata. (IAR)
  • Łukasz Pieniążek będzie startował w WRC 2 PRO, specjalnie utworzonej kategorii dla zespołów fabrycznych. (IAR)
Samochód WRC
Samochód WRCFoto: shutterstock_1169227912

Arenami pucharowej rywalizacji będa również rajdy: Szwecji (w lutym), Meksyku i Korsyki (w marcu), Argentyny (w kwietniu), Chile (w maju), Portugalii i Sardynii (w czerwcu) , Finlandii i Niemiec (w sierpniu), Turcji (we wrześniu) oraz Wielkiej Brytanii i Hiszpanii w październiku. 

Jdnym z polskich kierowców w tych mistrzostwach będzie Łukasz Pieniążek, który podpisał kontrakt z zespołem fabrycznym M-Sport Ford World Rally Team.

Jego pilotem najprawdopodobniej będzie Przemysław Mazur, a rywalizację Polacy rozpoczną od drugiej rundy mistrzostw świata. Pieniążek będzie startował w WRC 2 PRO, specjalnie utworzonej kategorii dla zespołów fabrycznych. Oprócz WRC 2 PRO, będzie także kategoria WRC 2 dla zespołów prywatnych. W obu będą do zdobycia tytuły mistrza świata, podobnie jak w głównej klasie WRC, gdzie tytułu będzie bronił Sebatian Ogier.

Duże zainteresowanie wzbudza powrót Sebastiena Loeba, który podpisał umowe z Huyndai Motorsport i zaliczy sześć rajdów w sezonie 2019, poczynając od rywalizacji w Monte Carlo. Dani Sordo z Huyndaiem zaliczy osiem rajdów poczynając od Meksyku, a cały sezon pojadą Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen, którzy w ubiegłym sezonie zajęli - odpowiednio - drugie i szóste miejsce.

HubertBorucki, PolskieRadio24.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak