more_horiz
Wiadomości

Rajd Dakar 2019: półmetek rywalizacji. Rafał Sonik krok w krok za maratonem w Peru [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 17:40
41. edycja Rajdu Dakar jest już na półmetku. Po przerwie w Arequipie, uczestnicy przejadą pętlę wokół San Juan de Marcona. Na miejscu jest również zwycięzca tego piekielnego maratonu w rywalizacji quadów Rafał Sonik. Polak przedstawia dakarowe wyzwanie z zupełnie innej perspektywy. 
Rafał Sonik podczas 41. edycji Rajdu Dakar
Rafał Sonik podczas 41. edycji Rajdu Dakar Foto: materiały prasowe/Rafał Sonik Team

Uczestnicy super maratonu na terenie Peru rywalizują podczas siódmego etapu wokół San Juan de Marcona - ok. 60 kilometrów dojazdówki i 323 km odcinka specjalnego. Na miejscu jest zwycięzca Dakaru z 2015 roku Rafał Sonik. Z powodu kontuzji "SuperSonik" nie mógł wziąć udziału w tegorocznej edycji największej terenowej imprezy w sportach motorowych. 

Rok temu podczas Dakaru, Sonik doznał poważnego złamania kości w stawie kolanowym. Po skomplikowanej operacji wrócił do treningów i wystartował w trzech rajdach Pucharu Świata, trzykrotnie meldując się na podium i sięgając po dwa kolejne medale w karierze. Siedmiokrotny zdobywca Pucharu Świata przez cały ten czas zmagał się jednak z bólem. 

Jak wygląda dzień przerwy podczas 41. Rajdu Dakar? 

Źródło: Rafał Sonik Team

Zakończenie 41. Rajdu Dakar - w czwartek. 

(mb), PolskieRadio24.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rajd Dakar 2019: Rafał Sonik w Peru wcieli się w rolę dziennikarza. "Będę starał się pokazać rajd od strony, której nikt jeszcze nie widział"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 16:03
Rafał Sonik nie wystartuje w 41. edycji Rajdu Dakar. Jedyny polski kierowca, który wygrał tę legendarną rywalizację, tym razem postanowił zrezygnować ze ścigania się na piaskach Peru, ale jest w Ameryce Południowej w innej roli. Będzie obserwować, zbierać doświadczenia i relacjonować wydarzenia dla kibiców w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Dakar 2019: Rafał Sonik w innej roli na "biwaku". "Wynik Przygońskiego cieszy"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 16:00
Rafał Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar w kategorii quadów w 2015 roku, tym razem udał się na najsłynniejszy rajd terenowy świata w roli sprawozdawcy. Quadowiec porównał kolejne etapy Dakaru do biwaku, na który chcą dotrzeć zawodnicy. Słynny zawodnik jest też zadowolony z występów Polaków na inauguracyjnym etapie rajdu. 
rozwiń zwiń