more_horiz
Wiadomości

Rajd Dakar 2019: załoga w klasie UTV Maciej Domżała i Rafał Marton wyeliminowani przez awarię silnika

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 09:43
Jeszcze w poniedziałkowy wieczór polska załoga Polarisa, startująca w klasie UTV była w doskonałych humorach. Maciej Domżała i Rafał Marton pokonali dwa bardzo wymagające etapy i tylko trzy dni dzieliły ich od mety w Limie. Niestety jeszcze przed startem ósmego odcinka specjalnego zatrzymała ich awaria.
Maciej Domżała i Rafał Marton w klasie UTV podczas 41. Rajdu Dakar
Maciej Domżała i Rafał Marton w klasie UTV podczas 41. Rajdu Dakar Foto: materiały prasowe/domzala.pl

- Jesteśmy na 150. kilometrze dojazdówki do odcinka numer osiem. W tym miejscu skończył się dla nas Dakar. Mamy awarię silnika. Niestety mechanicy nie usuną wycieku i musimy się wycofać – poinformował Rafał Marton z miejsca, w którym zatrzymał się Polaris polskiej załogi.

Powodem tego zatrzymania była awaria wału korbowego silnika. Co prawda serwis mógł w tym miejscu udzielić zawodnikom pomocy, ale wyciek oleju był tak poważny, że nie było szans na doprowadzenie samochodu do sprawności.

Maciej Domżała i Rafał Marton od początku nastawiali się na dotarcie do mety w Limie. O wynik sportowy walczyli ich synowie ścigający się Toyotą Hilux. Obie załogi radziły sobie bardzo dobrze i pożegnały się z rywalizacją ze względu na czynniki zewnętrzne. Synów zabrakło szczęścia, kiedy w górach dopadła ich gęsta mgła. Ojców zawiódł sprzęt, który choć od początku sprawiał problemy, długo udawało się utrzymać w rajdzie.

Do końca Dakaru pozostały jeszcze dwa etapy. W stawce nadal ściga się sześciu z jedenastu Polaków, którzy przed ponad tygodniem wyruszyli z Limy.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rajd Dakar 2019: Sebastien Loeb wygrywa w Pisco. Jakub Przygoński na podium ósmego etapu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 20:32
Jakub Przygoński zajął trzecie miejsce podczas ósmego etapu 41. Rajdu Dakar z San Juan de Marcona do Pisco. Polak wraz z Belgiem Tomem Colsoulem stracili do lidera Francuza Sebastiena Loeba - 15 minut i 15 sekund. W klasyfikacji generalnej prowadzi Katarczyk Nasser Al-Attiyah, z kolei załoga ORLEN Team zajmuje szóste miejsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Dakar 2019: Maciej Giemza wycofał się z powodu awarii motocykla

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 20:00
Z powodu awarii motocykla (KTM) Maciej Giemza wycofał się z Rajdu Dakar na ósmym etapie z San Juan de Marcona do Pisco w Peru. We wtorek pecha miał też dotychczasowy lider Amerykanin Ricky Brabec (Honda), który również pożegnał się z imprezą.
rozwiń zwiń