more_horiz
Wiadomości

Rajd Dakar 2019: rywalizacja w Peru już bez Stephane'a Peterhansela. Dramat trzynastokrotnego triumfatora imprezy

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 15:48
Francuz Stephane Peterhansel jadący MINI, odpadł w środę z rywalizacji o podium w 41. edycji Rajdu Dakar. Trzynastokrotny zwycięzca imprezy wypadł z trasy na 9. etapie maratonu w Peru. 
Francuz Stephane Peterhansel w MINI
Francuz Stephane Peterhansel w MINI Foto: PAP/EPA/Sebastián Castańeda

"Monsieur Dakar" musiał się wycofać z rajdu na przedostatnim etapie rywalizacji. Samochód prowadzony przez Francuza na dużej prędkości wpadł w głęboki rów już na 26. kilometrze trasy w Pisco. Kontuzji barku doznał pilot David Castera. 

Przed 9. etapem Peterhansel zajmował czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. W tegorocznym Rajdzie Dakar Francuz wygrał dwa etapy (w sumie ma ich wygranych 76 we wszystkich swoich startach jako motocyklista i kierowca samochodu).


Dziewiąty etap to pętla wokół Pisco, na którą składa się 96 km dojazdówki i 313 km odcinka specjalnego. Zakończenie rywalizacji w czwartek, w stolicy Peru Limie. 

(mb), PolskieRadio24.pl/gaps.dakar.com/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rajd Dakar 2019: Sebastien Loeb wygrywa w Pisco. Jakub Przygoński na podium ósmego etapu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 20:32
Jakub Przygoński zajął trzecie miejsce podczas ósmego etapu 41. Rajdu Dakar z San Juan de Marcona do Pisco. Polak wraz z Belgiem Tomem Colsoulem stracili do lidera Francuza Sebastiena Loeba - 15 minut i 15 sekund. W klasyfikacji generalnej prowadzi Katarczyk Nasser Al-Attiyah, z kolei załoga ORLEN Team zajmuje szóste miejsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Dakar 2019: załoga w klasie UTV Maciej Domżała i Rafał Marton wyeliminowani przez awarię silnika

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 09:43
Jeszcze w poniedziałkowy wieczór polska załoga Polarisa, startująca w klasie UTV była w doskonałych humorach. Maciej Domżała i Rafał Marton pokonali dwa bardzo wymagające etapy i tylko trzy dni dzieliły ich od mety w Limie. Niestety jeszcze przed startem ósmego odcinka specjalnego zatrzymała ich awaria.
rozwiń zwiń