more_horiz
Wiadomości

Boks: "Stary człowiek" dał radę. Bezdyskusyjna dominacja "PacMana"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 12:40
Legendarny filipiński bokser Manny Pacquiao obronił tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze półśredniej, pokonując na gali w Las Vegas Amerykanina Adriena Bronera jednogłośnie na punkty.
40-letni Manny Pacquiao pokonał 29-letniego Adriena Bronera
40-letni Manny Pacquiao pokonał 29-letniego Adriena BroneraFoto: pap_20180715_00G/ FAZRY ISMAIL

40-letni "PacMan" Pacquiao, który wznowił współpracę z trenerem Freddiem Roachem, zapisał się w historii zawodowego pięściarstwa, ale jak twierdzi, nie brakuje mu motywacji, niczym początkującemu bokserowi. W sobotę był w ringu szybszy i bardziej dokładny niż jego rywal, kontrolował przebieg pojedynku od początku do końca, choć nie udało mu się posłać Bronera na deski.

- Moja przygoda wciąż trwa. Nadal jestem na szczycie - podkreślił po 12-rundowej walce Filipińczyk. Dwóch arbitrów punktowało 116-112 dla Pacquiao, a jeden 117-111. 

Na korzyść PacMana jednoznacznie świadczą statystyki, w których przewaga Filipińczyka jest więcej niż ewidentna, a może nawet miażdżąca: 112/568 vs. 50/295 ogólnych ciosów Pacquiao przeciwko Bonerowy i 82/197 do 39/180 w ciosach mocnych (power punches) to wystarczająca ilustracja aktywności, przewagi i skuteczności.

Tym niemniej należy zauważyć widoczny regres u Pacquiao - ewidentnie spowodowany wiekiem. Gdyby miał dawną motorykę (praca nóg głównie) i siłę, to pojedynek z pewnością skończyłby się przed czasem przy takim jego przebiegu. 29-letni Broner, noszący przydomek "The Problem", legitymuje się rekordem 33-4-1. Porażka stawia Amerykanina w sytuacji, w której będzię musiał trochę rekonfigurować swoją karierę, ale ma szczęście, że wiek jest jego sprzymierzeńcem.

Obecny bilans zwycięzcy to 61 zwycięstw, siedem porażek i dwa remisy. Przegrał m.in. w 2015 roku z niepokonanym na zawodowym ringu Floydem Mayweatherem (50-0). Amerykanin, który zakończył karierę, z trybun oglądał występ Pacquiao i odżyły spekulacje, że sztaby obu pięściarzy myślą o powtórnym ich pojedynku. Czy ma to sens? Sportowo Manny Pacquiao ma prawo do rewanżu, ale Mayweather będzie w nim faworytem, ale finansowo żaden z nich nie straci, a to główny magnes przedsięwzięcia.

Hubert Borucki, PolskieRadio24.pl

Zobacz więcej na temat: SPORT Sporty walki boks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Legenda boksu kończy 70 lat. Jak pastor został najstarszym mistrzem świata

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:08
George Foreman - mistrz świata wszechwag w latach 1973-74 oraz 1994-95, a dziś pastor - w czwartek w świetnej kondycji fizycznej obchodzi 70. urodziny. Miejsce w historii boksu zajął za sprawą legendarnego pojedynku z Muhammadem Alim i wielkiego powrotu do ringu.
rozwiń zwiń