more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: Mick Schumacher podąża drogą swojego ojca. Niemiec w akademii Ferrari

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 15:22
Oficjalnie Mick Schumacher, syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 dołączył do programu młodych kierowców w zespole Ferrari na sezon 2019. 
Kimi Raikkonen i Mick Schumacher podczas Grand Prix Włoch na torze Monza (2018 rok)
Kimi Raikkonen i Mick Schumacher podczas Grand Prix Włoch na torze Monza (2018 rok) Foto: shutterstock.com/cristiano barni

Schumacher junior podpisał kontrakt z akademią Ferrari (FDA), w której swoje szlify zbierają młodzi kierowcy. Dzięki sukcesom w Formule 3, w której zdobył mistrzostwo Europy, 19-latkiem zainteresowały się czołowe zespoły Formuły 1. 

- Choć znam go od urodzenia, to Mick został wybrany dzięki wielkiemu talentowi, który już wyróżnia go z grona innych kierowców - przyznał szef Ferrari Mattia Binotto.


Od sezonu 2019 syn siedmiokrotnego mistrza świata F1 będzie jeździł w zespole Prema, w ramach rywalizacji w Formule 2.  

- Ferrari od dziecka zawsze było w moim sercu. Teraz będę związany z Driver Academy, ale także z całą rodziną Scuderia Ferrari. Mam nadzieję, że uda mi się pełnić moje marzenie, dojść do Formuły 1 - powiedział Mick Schumacher.

(mb), Autosport/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Formuła 1: pięć lat od tragicznego wypadku siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 08:00
W sobotę mija piąta rocznica wypadku legendarnego kierowcy Formuły 1 Niemca Michaela Schumachera. Siedmiokrotny mistrz świata po koniec 2013 roku uległ poważnemu wypadkowi na nartach we francuskich Alpach i od tego czasu wymaga długotrwałego i kosztownego leczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Schumacher obchodzi 50. urodziny. Rodzina legendy Formuły 1 wydała oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 07:00
W czwartek 3 stycznia Michael Schumacher obchodzi 50. urodziny. Z tej okazji rodzina siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 wydała specjalne oświadczenie. 
rozwiń zwiń