X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Puchar Davisa: apelacja Polskiego Związku Tenisowego oddalona. W której grupie zagrają biało-czerwoni?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 19:21
Apelacja Polskiego Związku Tenisowego, który spierał się ze światową federacją (ITF) o los biało-czerwonych w tegorocznym Pucharze Davisa, została oddalona - powiedział szef wyszkolenia PZT Rafał Chrzanowski. Jak dodał, nie ma na razie decyzji co do dalszych działań.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Niezależny panel działający przy ITF, oficjalnie funkcjonujący pod nazwą Independent Tribunal, oddalił wszystkie nasze argumenty, właściwie się do nich nie odnosząc. Nie zgadzamy się z tezą ITF, że założenia nowej reformy trzeba zachować dla dobra całego tenisa i ze względu na współpracę z firmą Kosmos - zaznaczył Chrzanowski.

Odrzucony wniosek 

Jak dodał, PZT przedstawił w swoim piśmie propozycję innego, bardziej sprawiedliwego - zdaniem krajowego związku - rozwiązania.

- Wnioskowaliśmy, by przy ustalaniu składu Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej po wyłonieniu uczestników, którzy przegrają lutowe baraże o awans do turnieju finałowego elity, dołączyć do tego grona ekipy, które awansowały w ubiegłym roku z Grupy II oraz te, które się wówczas utrzymały w Grupie I. Gdyby się okazało, że zespołów z Europy jest za dużo, czyli więcej niż 12, to wówczas dopiero zastosować kryterium rankingu. W takim przypadku mielibyśmy na pewno większe szanse na występ w Grupie I i nasze wrześniowe zwycięstwo nad Rumunią miałoby jakiekolwiek znaczenie. A przy obecnych zasadach nawet matematycznie jest to nierealne, a może się zdarzyć tak, że trafi do niej Rumunia - podkreślił szef wyszkolenia PZT.

W myśl reformy zatwierdzonej w ubiegłym roku - przez wielu ekspertów oraz tenisistów uważanej za niedopracowaną - obowiązujące przy ustalaniu składu grup będą klucz geograficzny oraz ranking ITF. Polska na światowej liście zajmuje 69. miejsce.

Dotkliwa kara 

Niska pozycja biało-czerwonych to w dużym stopniu efekt kary nałożonej na PZT za nieprzepisowo szybką nawierzchnię w meczu z Argentyną w Gdańsku w Grupie Światowej w 2016 roku. Wówczas ITF odebrał Polakom 2000 punktów rankingowych i prawo wyboru rodzaju kortu przy kolejnym spotkaniu oraz nałożył grzywnę w wysokości 62,3 tys. dolarów.

- Gdy ITF nakładał na nas tamtą karę, nie był świadomy, jak wielkie będzie znaczenie rankingu w 2019 roku. Dlatego też wnioskowaliśmy teraz o wycofanie jej, ale ta propozycja także została odrzucona - zaznaczył Chrzanowski.

We wcześniejszej styczniowej rozmowie z PAP, czekając na decyzję niezależnego panelu, nie wykluczał on, że w przypadku oddalenia swojej apelacji PZT pomyśli o skierowaniu sprawy do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie, o ile będzie taka możliwość. We wtorek nie chciał jednak wypowiadać się o dalszych krokach.

- Nie zapadła jeszcze żadna decyzja w tej sprawie - podkreślił.

Losowanie w lutym 

Skład grup rywalizujących na niższych szczeblach w Pucharze Davisa ustalony zostanie na początku lutego. Wówczas też powinno odbyć się losowanie, w którym Polacy poznaliby ewentualnych rywali.

W związku z decyzją niezależnego panelu trafią najprawdopodobniej do Grupy II i rozegrają jeden mecz - w kwietniu lub we wrześniu.

- Jeśli to my bylibyśmy gospodarzem i mielibyśmy prawo wyboru terminu, to zdecydowalibyśmy się na termin kwietniowy - przyznał Chrzanowski.

pm

Zobacz więcej na temat: SPORT Tenis Puchar Davisa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andy Murray jeszcze walczy o powrót na kort? Szkot przeszedł operację biodra

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 10:56
Andy Murray niedawno zapowiadał, że problemy zdrowotne mogą zmusić go do zakończenia kariery. Szkot zdecydował się jednak na operację biodra, którego kontuzja uniemożliwia mu dojście do pełni formy - to może oznaczać, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o powrót na kort.
rozwiń zwiń