more_horiz
Wiadomości

Żużel: memoriał Tomasza Jędrzejaka na Stadionie Olimpijskim otworzy sezon

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:54
WTS Sparta Wrocław poinformowała, że 31 marca na Stadionie Olimpijskim odbędzie się memoriał Tomasza Jędrzejaka. - Wierzę, że będzie to nadzwyczajne wydarzenie dla całej żużlowej Polski – powiedziała Krystyna Kloc z WTS.
Tomasz Jędrzejak zmarł 14 sierpnia 2018 roku. Miał 39 lat.
Tomasz Jędrzejak zmarł 14 sierpnia 2018 roku. Miał 39 lat. Foto: printscreen/wts.pl

Jędrzejak zmarł 14 sierpnia 2018 roku. Miał 39 lat. Były indywidualny mistrz Polski reprezentował barwy m.in. Włókniarza Częstochowa, Unii Tarnów oraz Stali Rzeszów, ale kojarzony był głównie ze Spartą Wrocław, gdzie spędził w sumie 12 lat. Po śmierci żużlowca włodarze klubu ze stolicy Dolnego Śląska obiecali, że zorganizują turniej upamiętniający legendę Sparty.

- Ten memoriał jest dla nas bardzo ważny. Bardzo zależy nam na tym, aby Memoriał Tomasza Jędrzejaka miał wysoką rangę. Organizacja tego turnieju na otwarcie sezonu żużlowego 2019, właśnie temu ma służyć – dodała przewodnicząca rady nadzorczej WTS Sparty Krystyna Kloc.


W zawodach na pewno wezmą udział liderzy Betardu Sparty Maciej Janowski i aktualny indywidualny mistrz świata Anglik Tai Woffinden. Zawodnicy wystartują na własny koszt, a dochód z imprezy zostanie przekazany żonie i córkom Jędrzejaka.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Gollob nie przestaje walczyć. "Jest szansa na operację w Szwajcarii"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 16:59
- Jest szansa na operację w Szwajcarii. Chciałbym spróbować, taka możliwość jest raz życiu - powiedział były żużlowiec Tomasz Gollob, który walczy o to, żeby znów chodzić po wypadku na motocyklu. Gwiazdy sportu wsparły go podczas piłkarskiego turnieju charytatywnego w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń