WTA Hua Hin: finał nie dla Magdy Linette. Polka słabsza od Dajany Jastremskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 14:56
Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem "8" Ukrainą Dajaną Jastremską 4:6, 3:6 w półfinale turnieju WTA w Hua Hin. Polska tenisistka odpadła z rywalizacji.
Magda Linette
Magda Linette Foto: Jimmie48 Photography/Shutterstock.com

Dla Linette turniej w Tajlandii był pierwszym półfinałem w cyklu od lipca ubiegłego roku, kiedy osiągnęła taką samą fazę rywalizacji w chińskim Nanchang. Notowana na 98. miejscu w rankingu WTA Polka nie była jednak faworytką starcia z 18-letnią Jastremską (47. WTA). Ukrainka od początku turnieju nie przegrała nawet seta, pokonując m.in. byłą liderkę rankingu Hiszpankę Garbine Muguruzę.

Jastremska podtrzymała tę passę także w półfinale. Polka nieźle weszła w mecz, już w pierwszym gemie mając szansę na przełamanie. Nie udało się jednak uzyskać "breaka". Z czasem dominować na korcie zaczęła Jastremska, której nie zdekoncentrował nawet deszcz. Ze względu na opady spotkanie zostało przerwane przy stanie 3:3 w pierwszym secie.

W finale rywalką Ukrainki będzie reprezentująca Australię Ana Tomljanovic.

pm

Zobacz więcej na temat: Tenis SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Apelacja Polskiego Związku Tenisowego, który spierał się ze światową federacją (ITF) o los biało-czerwonych w tegorocznym Pucharze Davisa, została oddalona - powiedział szef wyszkolenia PZT Rafał Chrzanowski. Jak dodał, nie ma na razie decyzji co do dalszych działań.