more_horiz
Wiadomości

Polsko-belgijski duet przechodzi do historii. Timo Gottschalk nowym pilotem Jakuba Przygońskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 12:21
Koniec współpracy między Jakubem Przygońskim i Tomem Colsoulem. Niemiec Timo Gottschalk będzie nowym pilotem czwartego kierowcy tegorocznego Rajdu Dakar - napisał na swoim Instagramie triumfator Pucharu Świata w rajdach terenowych. 
Audio
  • Jakub Przygoński w rozmowie z Sylwią Urban opowiada o trudach 41. Rajdu Dakar - cz. 1 (Przy Muzyce o Sporcie/Jedynka)
  • Jakub Przygoński w rozmowie z Sylwią Urban opowiada o trudach 41. Rajdu Dakar - cz. 2 (Przy Muzyce o Sporcie/Jedynka)
Tom Colsoul i Jakub Przygoński z ORLEN Team podczas 41. Rajdu Dakar
Tom Colsoul i Jakub Przygoński z ORLEN Team podczas 41. Rajdu DakarFoto: materiały prasowe/ORLEN Team

Przygoński wywiad PR24 1200F.jpg
Jakub Przygoński: budujemy dakarową potęgę [TYLKO U NAS]

- Miło mi poinformować, że w nowym sezonie cross country w fotelu pilota rajdówki zasiądzie niezwykle doświadczony pilot Timo Gottschalk. Timo jest utalentowanym pilotem i chce ponownie wygrać Dakar, a także obronić ze mną zdobyty w poprzednim sezonie Puchar Świata. Jestem przekonany, że osiągniemy nasze wspólne cele. Dziękuję bardzo Tomowi Colsoulowi za trzy niezwykle udane dla nas sezony, a także za niesamowity czas, który spędziliśmy razem jako dobrzy kompani i zespół ORLEN Team - napisał Przygoński. 


Gottschalk podobnie jak Colsoul wygrał Rajd Dakar. 44-latek triumfował w 2011 roku z Katarczykiem Nasserem al-Attiyahem, tegorocznym zwycięzcą dakarowego maratonu. Niemiec jako pilot jeździ od 1996 roku, w rajdach płaskich startował m.in. z Dieterem Deppingiem, Carstenem Mohe, Arminem Kremerem, Andreasem Aignerem, Raimundem Baumschlagerem i Seppem Wiegandem.

Początek współpracy nowej załogi Przygoński - Gottschalk podczas rundy Pucharu Świata - Qatar Cross Country Rally (22-26 lutego). 

(mb), PolskieRadio24.pl/Instagram/kuba_przygonski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Załoga ORLEN Team oceniła 41. Rajd Dakar. "To była prawdziwa walka od pierwszego odcinka"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 22:05
We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem ORLEN Teamu poświęcona tegorocznej edycji Rajdu Dakar. W Peru na uwagę zasługuje wysokie miejsce Jakuba Przygońskiego i Toma Colsoula, którzy zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej samochodów. Polsko-belgijski duet był blisko podium, ale awaria skrzyni biegów spowodowała dużą stratę czasową. - Na tym polega Dakar, to taki sprawdzian zarówno dla zawodników jak i maszyn - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Przygoński. 
rozwiń zwiń