X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Żużel: kwalifikacje jak w Formule 1. Rewolucja w Grand Prix

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 16:45
Wielkie zmiany w żużlowym Grand Prix. Od sezonu 2019 będzie podobnie jak w Formule 1 - wszyscy zawodnicy będą walczyć o najlepszy numer startowy. Rozstawienie poszczególnych zawodników będzie zależeć od najlepszego rezultatu podczas sesji kwalifikacyjnej. 
Żużel - zdjęcie ilustracyjne
Żużel - zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Stefan Holm

W nowym sezonie żużlowego Grand Prix piątek nie będzie już tylko dniem treningowym i wyboru sprzętu. Od sezonu 2019, wszyscy zawodnicy będą brali udział w kwalifikacjach. Każdy będzie miał możliwość czterokrotnego wjechania na tor, by na spokojnie się z nim zapoznać. To właśnie na podstawie piątkowych kwalifikacji żużlowcy będą mogli wybierać numery startowe. 

Takiej rewolucji jeszcze w speedwayu nie było. Zasada kwalifikacji będzie bardzo prosta - żużlowiec, który uzyska najlepszy rezultat okrążenia, jako pierwszy będzie mógł wybrać swój numer startowy. Przed kwalifikacjami odbędą się również mierzone sesje treningowe. Zawodnik, który podczas nich wypadnie najgorzej, jako pierwszy pojawi się na torze w kwalifikacjach, z kolei najlepszy żużlowiec w treningu wyjedzie jako ostatni. 

Podczas kwalifikacji zawodnicy będą jeździli indywidualnie. Nie ma limitu okrążeń, byle każdy zmieścił się w czasie 60 sekund. W przypadku gdy minie wyznaczony czas, żużlowiec znajdujący się jeszcze na torze będzie mógł dokończyć okrążenie. 

W trakcie sesji kwalifikacyjnej żużlowiec nie może dokonywać żadnych zmian w ustawieniu motocykla. Jeśli pojawi się awaria sprzętu, zawodnik znajdzie się na końcu stawki bez prawa do wyboru pola startowego. W przypadku gdy dany żużlowiec nie będzie w stanie wziąć udziału w kwalifikacjach, bądź ich nie ukończy, jury FIM przeprowadzi specjalne losowanie na podstawie którego zostaną przydzielone wolne numery startowe. 

(mb), Przegląd Sportowy 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żużel: memoriał Tomasza Jędrzejaka na Stadionie Olimpijskim otworzy sezon

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:54
WTS Sparta Wrocław poinformowała, że 31 marca na Stadionie Olimpijskim odbędzie się memoriał Tomasza Jędrzejaka. - Wierzę, że będzie to nadzwyczajne wydarzenie dla całej żużlowej Polski – powiedziała Krystyna Kloc z WTS.
rozwiń zwiń