more_horiz
Wiadomości

Nie żyje legendarny bokser Lucjan Trela. "George Foreman jego ciosy czuł długo"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 07:43
W wieku 76 lat zmarł we wtorek w Stalowej Woli pięciokrotny mistrz Polski w boksie Lucjan Trela. Na igrzyskach olimpijskich w Meksyku w 1968 roku stoczył zacięty, ale przegrany pojedynek z późniejszym zawodowym mistrzem świata Amerykaninem George'em Foremanem.
Lucjan Trela
Lucjan TrelaFoto: PAP/Jerzy Undro

Pojedynek podczas igrzysk w Meksyku z późniejszym zawodowym mistrzem świata George'em Foreman był jedyną walką w trakcie tego turnieju, której Amerykanin nie wygrał przed czasem.

Lucjan Trela pochodził z Podkarpacia, reprezentował klub Stal Stalowa Wola. W całej swojej karierze stoczył 275 walk. 220  z nich wygrał, 11 zremisował, a 44 przegrał.  W latach 1966 -1971 był pięciokrotnym mistrzem Polski w kategorii wagi ciężkiej. Drugie miejsce w całej swojej karierze zajął tylko raz. Czterokrotnie stawał natomiast na najniższym stopniu podium. Lucjan Trela na swoim koncie miał także dwukrotny start w mistrzostwach Europy - w 1967 oraz 1973 roku. W obu przypadkach odpadał w ćwierćfinale.   

Znakiem rozpoznawczym boksera był wielki chart ducha i nietypowe warunki fizyczne jak na kategorię wagową, w której występował - Lucjan Trela mierzył 172 centymetry i ważył 86 kg. 

ah

Zobacz więcej na temat: boks Sporty walki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Sulęcki podpisał kontrakt z DAZN. To będzie przełom w jego karierze?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 11:13
Maciej Sulęcki podpisał kontrakt na trzy walki z platformą internetową DAZN. Dla polskiego pięściarza może być to okazja na wzniesienie swojej kariery na wyższy poziom.
rozwiń zwiń