more_horiz
Wiadomości

Memoriał im. Huberta Wagnera: jest termin turnieju. Kto zagra? "Proszę o chwilę cierpliwości"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 12:42
Organizatorzy XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera poinformowali, że turniej rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: screen/http://italy-bulgaria2018.fivb.com

– Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynę – tłumaczy Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – XVII Memoriał będzie miał wyjątkowe znaczenie dla naszych mistrzów świata, gdyż będzie próbą generalną przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich 2020 roku. Dlatego bardzo dokładnie dobieramy uczestników, na razie mogę zdradzić tylko tyle, iż mogą się Państwo spodziewać niespodzianek, i oczywiście wspaniałych emocji. Będziemy na bieżąco informować o tym, które drużyny zostaną rywalami Polaków oraz mieście gospodarzu turnieju. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości – dodaje wiceprezes Mróz.

Przypomnijmy, że o kwalifikację do igrzysk w Tokio biało-czerwoni zagrają z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

Niemal w tym samym czasie, co Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, zaplanowano turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich siatkarek, ma się on odbyć w dniach 2-4 sierpnia. 

ah, pzps.pl 

Zobacz więcej na temat: Siatkówka SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak