more_horiz
Wiadomości

Były kierownik ZAKSY w areszcie. Chodzi o zawłaszczenie ogromnych pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 16:24
Sąd Rejonowy w Opolu aresztował na trzy miesiące Tomasza D. - byłego kierownika klubu siatkarskiego ZAKSA. Jak informuje rzecznik opolskiej prokuratury Stanisław Bar, postawiono mu zarzut zawłaszczenia ponad miliona złotych na szkodę zagranicznych zawodników tego klubu.
Rozgrywający Zaksy - Benjamin Toniutti
Rozgrywający Zaksy - Benjamin ToniuttiFoto: shutterstock

Według wstępnych informacji, Tomasz D. miał upoważnienia do korzystania z kont bankowych, z których powinien pokrywać zobowiązania zawodników m.in. wobec ZUS i urzędu skarbowego. Zamiast na należności, od lipca 2015 do końca sierpnia 2018 roku, przelewał pieniądze dwóch zagranicznych siatkarzy na własne konto. O sprawie prokuraturę powiadomili pełnomocnicy poszkodowanych zawodników pod koniec ubiegłego roku.

Zgodnie z ustaleniami śledczych, tylko z kont dwóch zawodników: Sama Deroo i Benjamina Toniuttiego podejrzany miał pobrać ponad milion złotych. Kiedy sprawa wyszła na jaw, Tomasz D. zniknął. Nieoficjalnie mówi się, że grono poszkodowanych zawodników może być większe, a w grę wchodzi nawet dwa i pół miliona złotych.

Według rzecznika opolskiej prokuratury, podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, które obecnie są weryfikowane.

Tomasz D. pracował w kędzierzyńsko-kozielskim klubie siatkarskim od kilku lat. Pochodzi ze znanej, sportowej rodziny. Jego ojciec był zawodnikiem siatkówki i znanym komentatorem telewizyjnym, brat Tomasza D. jest dwukrotnym mistrzem świata.

Tomaszowi D. za zarzucane czyny grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PlusLiga: Mateusz Bieniek opuści Zaksę? Środkowy może trafić do Włoch

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 10:24
Siatkarz Zaksy Kędzierzyn-Koźle Mateusz Bieniek po zakończeniu obecnego sezonu trafi do włoskiego Cucine Lube Civitanova - poinformowała "La Gazetta dello Sport". 
rozwiń zwiń