more_horiz
Wiadomości

Vital Heynen zostawia klub, skupi się na kadrze Polski. Celem złoto w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 20:00
Trener siatkarskich mistrzów świata zdecydował się na to, by po sezonie odejść z VfB Friedrichshafen. Vital Heynen pracował w niemieckim klubie prawie trzy lata.
Trener Vital Heynen w otoczeniu swojej drużyny
Trener Vital Heynen w otoczeniu swojej drużyny Foto: screen/pzps.pl

Belg pragnie skupić się na pracy z reprezentacją Polski, choć dotychczas łączenie tych dwóch funkcji nie przeszkodziło mu w odnoszeniu sukcesów na jednym i drugim froncie. Z VfB Friedrichshefen sięgnął w sumie po sześć trofeów (w niedzielę jego podopieczni zdobyli Puchar Niemiec), we wrześniu ubiegłego roku poprowadził biało-czerwonych do obrony tytułu mistrzów świata, został też wybrany najlepszym trenerem Europy.

Szkoleniowiec zapowiada, że do końca sezonu zamierza bić się o mistrzostwo Niemiec. Później poświęci się temu, by z Polakami przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku, gdzie celem będzie złoto.

Biało-czerwoni będą walczyć o awans na igrzyska w turnieju interkontynentalnym, który odbędzie się 9-11 sierpnia. Jeśli nie uda im się zdobyć kwalifikacji, kolejna szansa nadarzy się w styczniu przyszłego roku podczas turnieju kontynentalnego.

ps

Zobacz więcej na temat: Siatkówka SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PlusLiga: znakomity mecz na Torwarze. PGE Skra ma kryzys za sobą?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 08:34
Notujący ostatnio gorsze wyniki siatkarze PGE Skra Bełchatów po zaciętym spotkaniu pokonali na Torwarze ONICO Warszawę 3: 2, wygrywając drugi mecz z rzędu w ekstraklasie. - Krok po kroku wracamy do dobrej dyspozycji - ocenił rozgrywający mistrza Polski Grzegorz Łomacz.
rozwiń zwiń