Puchar Włoch: Piątek "zdominowany". Obrońca Lazio wyłączył Polaka z gry

Krzysztof Piątek nie zdobył bramki we wtorkowym meczu półfinału Pucharu Włoch przeciwko Lazio Rzym (0:0). Włoskie media oceniając występ polskiego piłkarza komentują, że z gry wyłączył go obrońca rzymian Francesco Acerbi. Zwracają też uwagę, iż poziom gry obydwu zespołów nie zachwycił. 

2019-02-27, 12:28

Puchar Włoch: Piątek "zdominowany". Obrońca Lazio wyłączył Polaka z gry

Posłuchaj

Lazio zremisowało z Milanem 0:0 w pierwszym półfinałowym meczu piłkarskiego Pucharu Włoch. Całe spotkanie w barwach Milanu rozegrał Krzystof Piątek, który po raz pierwszy w tych rozgrywkach nie zdobył bramki. O szczegółach Piotr Kowalczuk. (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Piątek zdobywał bramki w pięciu kolejnych pucharowych i ligowych meczach Milanu. W meczu z Lazio nie otrzymywał jednak dobrych podań, co przełożyło się na brak okazji strzeleckich. 

Czołowe włoskie dzienniki podkreślają znakomitą formę Acerbiego. Stoper "biancocelestich" odpowiadał za krycie Polaka i wywiązał się ze swoich zadań znakomicie. 

"Acerbi nie dał mu miejsca" - napisało "Corriere dello Sport". Rzymska gazeta zwróciła też uwagę, że Piątek był odcięty od podań kolegów z drużyny. Zdjęcie Polaka walczącego z rzymskim defensorem znalazło się na stronie tytułowej gazety. 

Serwis goal.com zauważył natomiast, iż polski napastnik podczas meczu dotknął piłkę tylko 26 razy. 

REKLAMA

Na brak wsparcia uwagę zwróciła również mediolańska "La Gazzetta dello Sport". 

"Był osamotniony. (...) Starał się, jednak sam niewiele zdziałał" - można przeczytać w największej sportowej gazecie na Półwyspie Apenińskim. Jej redaktorzy zwrócili uwagę, że "Acerbi zdominował" Polaka.  

Turyński "Tuttosport" napisał z kolei o "sposobie na zatrzymanie polskiego napastnika", który znaleźli obrońcy Lazio. 

REKLAMA

Grę defensywy rzymian docenił także serwis calciomercato.web, który podkreślił świetną postawę Acerbiego. 

"Acerbi nie odstępował go na minutę. Polak nie otrzymał też żadnego dobrego podania od pomocników" - można przeczytać na tym piłkarskim portalu. Serwis wystawił "Il Pistolero" notę 6 w dziesięciostopniowej skali. 

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 24 kwietnia w Mediolanie.

pm

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej