more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: Tatiana Calderon kierowcą rozwojowym w zespole Alfy Romeo

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 10:27
Tatiana Calderon w tegorocznym sezonie Formuły 1 będzie kierowcą rozwojowym w zespole Alfa Romeo. Od 2017 roku 25-letnia Kolumbijka pełniła taką funkcję w ekipie Sauber.
Tatiana Calderon
Tatiana Calderon Foto: printscreen/Twitter/@TataCalde

Na przełomie 2018/19 Sauber z siedzibą w angielskim Hinwil zmienił właściciela i zmienił nazwę na Alfa Romeo. Kierowcami wyścigowymi tego teamu są Fin Kimi Raikkonen oraz Włoch Antonio Giovinazzi.

- Cieszę się, że mogę kontynuować współpracę z Alfą Romeo. Zespół wykonał fantastyczną pracę w ostatnich miesiącach, praca z tak doświadczonymi ludźmi jest zaszczytem. To oni stworzyli mi szansę jazdy samochodem F1 - powiedziała Calderon.


Obok zajęć w ekipie F1 Calderon będzie w tym roku startowała w Formule 2 w zespole Arden, z którym podpisała roczny kontrakt.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół Sauber znika z mapy Formuły 1. Czas na Alfa Romeo Racing

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 13:46
W 2019 roku zespół Formuły 1 Sauber Alfa Romeo oficjalnie będzie jeździł pod nową nazwą - "Alfa Romeo Racing". W nadchodzącym sezonie mistrzostw świata F1 ekipę z Hinwil reprezentować będą Fin Kimi Raikkonen oraz Włoch Antonio Giovinazzi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatiana Calderon trafi do Formuły 1? Susie Wolff: chciałabym ją zobaczyć na polach startowych

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 13:06
Susie Wolff, były kierowca testowy Williamsa ma nadzieję, że Tatiana Calderon wkrótce będzie rywalizować w Formule 1. Według zawodniczki jednym z problemów pozostaje system zdobywania punktów, żeby uzyskać superlicencję na starty w F1. 
rozwiń zwiń