Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec rozbiło Koronę. Czerwona latarnia nie rezygnuje z walki o utrzymanie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 18:03
Walczące o utrzymanie Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie Koronę Kielce 4:1 w sobotnim meczu 24. kolejki Ekstraklasy.
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Piłkarze Zagłębia SosnowiecFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Zamykający tabelę gospodarze zagrali osłabieni brakiem napastnika Vamary Sanogo (pauza za czerwoną kartkę) i pomocnika Mateusza Możdżenia, który przyszedł zimą z Korony i tak się umówiły oba kluby. Zabrakło też trenera sosnowiczan Valdasa Ivanauskasa, ukaranego za swoje zachowanie podczas ostatniego spotkania z Górnikiem Zabrze. Litwinowi pozostało obserwowanie meczu z trybun.

Mające przed tym starciem 15 punktów Zagłębie bardzo potrzebowało zwycięstwa, jednak nie zdołało w pierwszej połowie zepchnąć rywali do defensywy. Na boisku było mnóstwo walki, dużo mniej finezyjnego futbolu.

Tę ofensywną niemoc przerwali w 19. minucie gospodarze. Po długim podaniu Zarko Udovicicia sam na sam z bramkarzem Korony znalazł się Olaf Nowak i wykorzystał szansę.

Kielczanie nieco zintensyfikowali poczynania zaczepne i wyrównali 10 minut przed przerwą. Po faulu Lukasa Gressaka na Wato Arweładze sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na gola przez Elię Sorano.

Gospodarze dobrze zaczęli drugą połowę. Po ośmiu minutach Udovicić "urwał” się kieleckim obrońcom i nie dał szans Michałowi Miśkiewiczowi, ponownie wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie. Defensywa przyjezdnych "zaspała” także w kolejnej groźnej akcji rywali. Tym razem skorzystał z tego w polu karnym Georgios Mygas.

Szybko kontaktowego gola dla Korony mógł zdobyć Adnan Kovacević. Po jego "główce” piłka minęła słupek. Przyjezdni atakowali,

"Koncentracja, koncentracja” - pokrzykiwał z widowni trener Zagłębia. Jego zespół miał w końcówce nieco ułatwione zadanie, bo po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścił obrońca gości Ivan Marquez.

W doliczonym czasie Patrik Mraz najlepiej zachował się w polu karnym gości i ustalił wynik na 4:1.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 4:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Olaf Nowak (19), 1:1 Elia Soriano (35-karny), 2:1 Zarko Udovicic (53), 3:1 Giorgos Mygas (57), 4:1 Patrik Mraz (90+1).

Żółta kartka - Zagłębie Sosnowiec: Piotr Polczak. Korona Kielce: Ivan Marquez, Aleksandar Bjelica. Czerwona kartka za drugą żółtą - Korona Kielce: Ivan Marquez (83).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów 2 568.

Zagłębie Sosnowiec: Lukas Hrosso - Giorgos Mygas (90+3. Michael Heinloth), Piotr Polczak, Martin Toth (46. Mateusz Cichocki), Patrik Mraz - Tomasz Nawotka (89. Giorgi Iwaniszwili), Sebastian Milewski, Lukas Gressak, Zarko Udovicic - Olaf Nowak, Szymon Pawłowski.

Korona Kielce: Michał Miśkiewicz - Bartosz Rymaniak, Ivan Marquez, Adnan Kovacevic, Aleksandar Bjelica - Matej Pucko (57. Marcin Cebula), Oliver Petrak (57. Jakub Żubrowski), Ivan Jukic, Ognjen Gnjatic, Wato Arweładze (46. Felicio Brown Forbes) - Elia Soriano.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Piłkarze Legii Warszawa pokonali Miedź Legnica 2:0 (1:0) w piątkowym meczu 24. kolejki ekstraklasy. Bramki dla stołecznego zespołu strzelili Hiszpan Carlitos i Portugalczyk Iuri Medeiros. Warszawianie odnieśli zwycięstwo po dwóch wcześniejszych porażkach: z Cracovią (0:2) i Lechem Poznań (0:2).