more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: co dalej z Grand Prix Meksyku? Organizatorzy mają problemy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 09:31
Organizatorzy wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Meksyk oficjalnie potwierdzili, że w wymaganym terminie nie złożyli koncernowi Liberty Media, zarządzającemu cyklem wyścigowym, deklaracji dotyczącej organizacji rundy w 2020 roku.
Grand Prix Formuły 1
Grand Prix Formuły 1Foto: shutterstock.com/Ev. Safronov

Powodem - o czym jest głośno od kilku tygodni - jest wycofanie się nowych, centralnych władz Meksyku z finansowania tej komercyjnej imprezy. Środki na to dotychczas wydawane mają być przeznaczone na rozwój infrastruktury kraju oraz na cele społeczne.

W oficjalnym komunikacie wydanym przez meksykańskich organizatorów napisano, że negocjacje z Liberty Media nie zostały całkowicie zerwane i nadal trwają, jednak na razie nie udało się znaleźć nowych źródeł finansowania rundy mistrzostw świata. 

W tym samym komunikacie ujawniono, że organizatorzy czterech innych prestiżowych rund mistrzostw świata F1 - Grand Prix Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch także nie mają podpisanych kontraktów na sezon 2020, choć ich umowy wygasają po ostatnim tegorocznym wyścigu.

Poproszony o ocenę obecnej sytuacji dyrektor generalny F1 Chase Carey wyjaśnił, że według jego wiedzy, nie ma obecnie żadnego powodu do niepokoju.

- W tym roku kończą się umowy z 19 organizatorami rund mistrzostw świata. Przygotowujemy nowe umowy, które będą systematycznie przedstawiane do akceptacji. Być może niektórzy organizatorzy będą chcieli pójść własną drogą, ale obecnie takich sygnałów nie mamy - potwierdził Carey.


W sezonie 2019 zaplanowane jest 21. rund mistrzostw świata F1. Według nieoficjalnych informacji Liberty Media poważnie myśli o powiększeniu w przyszłości kalendarza nawet o dwie, trzy rundy. Taki projekt przedstawiony już ponad rok temu, został wtedy mocno skrytykowany przez kilku czołowych zawodników świata.

Inauguracja tegorocznego sezonu F1 zaplanowana jest na 17 marca w Melbourne, gdzie odbędzie się Grand Prix Australii. Wyścig w Meksyku ma być rozegrany 27 października.

(mb) 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Testy Formuły 1: Sebastian Vettel najszybszy w Barcelonie. Robert Kubica sprawdzi się w boju [NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 18:05
Robert Kubica (Williams) miał najgorszy czas podczas ostatniego dnia przedsezonowych testów Formuły 1 na torze Curcuit de Barcelona-Catalunya. Polak skupił się m.in. na trenowaniu postawy ekipy podczas pit stopów. Najszybszy był wicemistrz świata Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formuła 1: Tatiana Calderon kierowcą rozwojowym w zespole Alfy Romeo

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 10:27
Tatiana Calderon w tegorocznym sezonie Formuły 1 będzie kierowcą rozwojowym w zespole Alfa Romeo. Od 2017 roku 25-letnia Kolumbijka pełniła taką funkcję w ekipie Sauber.
rozwiń zwiń