more_horiz
Wiadomości

Formuła 1 - Paddy Lowe: bolid Williamsa będzie lepszy niż w zeszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 19:56
Dyrektor techniczny teamu Williams Paddy Lowe obiecał, że bolid zespołu będzie w tym roku lepszy niż w poprzednim sezonie mistrzostw świata Formuły 1. "Są powody do optymizmu" - zaznaczył, kierując się opinią Roberta Kubicy, który prowadził oba modele.
Bolid Williamsa na torze Catalunya
Bolid Williamsa na torze CatalunyaFoto: Printscreen z Twitter

W 2018 roku Williams zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a w obecnym sezonie spóźnił się o dwa dni na oficjalne testy pod Barceloną. Mimo to Lowe jest przekonany, że zespół zrobił duży postęp w porównaniu z zeszłym rokiem. Wówczas Kubica był kierowcą testowym, teraz będzie wyścigowym.

- Robert wie o wiele więcej o ubiegłorocznym modelu niż George Russell, który zasiadł w nim tylko na chwilę. Robert sporo nim jeździł i miał wiele spostrzeżeń dających powody do optymizmu, dotyczących jakości nowego samochodu. Jego zdaniem zrobiliśmy duży krok naprzód"- powiedział Lowe w rozmowie z dziennikarzem portalu autosport.com. Zdaniem dyrektora technicznego teamu łatwiej będzie kontrolować bolid.- Jest łatwiejszy w prowadzeniu, można z nim pracować, można kontrolować zużycie opon, balans i tempo. Tego nie można było powiedzieć o ubiegłorocznym aucie - przyznał dyrektor techniczny Williamsa.

Lowe dodał, że nie daje to gwarancji, że Williams będzie w związku z tym znacznie lepiej prezentować się w MŚ. Stwierdził jedynie, że osiągnięcie lepszych właściwości auta jest "spełnieniem jednego z najważniejszych celów".

- To krok w dobrą stronę i solidniejsza podstawa, z której możemy przejść do następnego etapu - zakończył. Kubica i Russell zwykle osiągali najgorsze czasy testów na Circuit de Barcelona-Catalunya.

hb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak