more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: Williams ma problem. Bolid, który testował Robert Kubica, do przeróbki

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 12:56
FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) nie wydała ekipie z Grove zezwoleń na wykorzystanie niektórych rozwiązań aerodynamicznych zastosowanych w bolidzie FW42, który Williams sprawdzał podczas testów na torze Catalunya pod Barceloną.   
Robert Kubica w bolidzie Williamsa
Robert Kubica w bolidzie Williamsa Foto: printscreen/Twitter/@WilliamsRacing

WILLIAMS Kubica 1200 F.jpg
Kubica i Orlen namieszają w Formule 1? Mikołaj Sokół: to już nie te czasy, że sam talent otwierał drzwi do największych zespołów

Jak informuje "Motosposrt", Williams będzie musiał zmienić projekt lusterek oraz elementów zawieszenia, tak aby nie łamać obowiązującego regulaminu technicznego.

Stwierdzono, że lusterka w bolidzie Williamsa są ukształtowane w niedozwolony sposób, zmieniający kierunek przepływu powietrza wokół bolidu.

Ekipa z Grove będzie musiała także popracować nad dwoma elementami przedniego zawieszenia. Niezgodne z regulaminem są: listwa zamontowana za dolnym wahaczem, która pełni funkcję aerodynamiczną, z kolei w górnej części wątpliwości budzi gumowa obudowa umiejscowiona w pobliżu łączenia z piastą.

Projektant bolidu Williamsa Paddy Lowe ma więc ból głowy. Może się też okazać, że testy, które Williams przeprowadził do tej pory, będą bezużyteczne. 

Pojawiła się również informacja, że zespół - który walczy o opuszczenie ostatniego miejsca w rzędzie, które zajmował w ubiegłym sezonie - rozważa możliwość powrotu do części wykorzystywanych w zeszłorocznym bolidzie. 

williams 1200 f.jpg
Kalendarz Grand Prix Formuły 1 na sezon 2019

W 2018 roku Williams zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a w obecnym sezonie spóźnił się o dwa dni na oficjalne testy pod Barceloną. Mimo to Lowe jest przekonany, że zespół zrobił duży postęp w porównaniu z zeszłym rokiem. Wówczas Kubica był kierowcą testowym, teraz będzie wyścigowym.

- Robert wie o wiele więcej o ubiegłorocznym modelu niż George Russell, który zasiadł w nim tylko na chwilę. Robert sporo nim jeździł i miał wiele spostrzeżeń dających powody do optymizmu, dotyczących jakości nowego samochodu. Jego zdaniem zrobiliśmy duży krok naprzód - mówił po testach w Barcelonie Paddy Lowe w rozmowie z dziennikarzem portalu Autosport.com.

ah, Motosport


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Formuła 1: bolid Williamsa wreszcie na torze, ale powodów do radości niewiele. Kubica w czwartek podkręci tempo?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 19:17
Kolega Roberta Kubicy z zespołu Williamsa, Brytyjczyk George Russell, był najwolniejszy podczas popołudniowej sesji testowej na torze Catalunya pod Barceloną. Wracającego do Formuły 1 Polaka zobaczymy w akcji w czwartek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formuła 1: Williams nadrabia zaległości w "dzień filmowy". Ekipa Kubicy "nabija przebieg" na torze Catalunya

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 14:21
Zespół Williamsa postanowił wykorzystać dodatkową możliwość na testy swojego bolidu. Podczas tak zwanego "dnia filmowego" ekipa może przejechać maksymalnie 100 kilometrów na specjalnych oponach oraz bez dodatkowych czujników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Testy Formuły 1: Sebastian Vettel najszybszy w Barcelonie. Robert Kubica sprawdzi się w boju [NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 18:05
Robert Kubica (Williams) miał najgorszy czas podczas ostatniego dnia przedsezonowych testów Formuły 1 na torze Curcuit de Barcelona-Catalunya. Polak skupił się m.in. na trenowaniu postawy ekipy podczas pit stopów. Najszybszy był wicemistrz świata Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari). 
rozwiń zwiń