more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: chaos w zespole Roberta Kubicy. Paddy Lowe na urlopie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 13:25
Team Formuły 1 Williams, którego kierowcą wyścigowym jest Robert Kubica, poinformował, że dyrektor techniczny zespołu Paddy Lowe wziął urlop z powodów osobistych. 
Bolid Williamsa na torze Catalunya
Bolid Williamsa na torze CatalunyaFoto: Printscreen z Twitter

Jako pierwszy informację o urlopie Lowe'a podał branżowy "Autosport".

Niedawne testy Formuły 1 w Barcelonie okazały się nieudane dla Williamsa. Zespół stanął na starcie dopiero trzeciego dnia testów, gdyż wcześniej nie zdążył przygotować bolidu. W kolejnych dniach brytyjski team miał problemy z działaniem podzespołów.

Kubica na koniec testów przyznał, że na torze wykonał zaledwie 20 proc. zaplanowanej pracy. W ubiegły piątek, podczas ostatniego dnia testów, Williams był zmuszony skrócić swoje jazdy ze względu na brak części zamiennych. 

Złe przygotowanie zespołu, którego bolidy w Barcelonie osiągały najwolniejsze czasy, zachwiało pozycją Lowe'a. Podczas testów okazało się, że konstrukcja przedniego skrzydła bolidu była niezgodna z regulaminem. Kubica oraz jego partner z teamu Brytyjczyk George Russell zgłaszali też problem z lusterkami bolidu FW42, które miały być zbyt wklęsłe. Ograniczało to kierowcom widoczność tego, co dzieje się z tyłu bolidu. 

Rzecznik Williamsa poinformował jedynie, że Brytyjczyk wziął urlop "z przyczyn osobistych". Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle wróci do pracy. Lowe dołączył do stajni z Grove w 2017 roku. Wcześniej pracował w Mercedesie, a do Williamsa trafiał z renomą jednego z najlepszych inżynierów w królewskiej serii wyścigowej. 

Poprzedni sezon okazał się jednak klapą. Williams zdobył zaledwie siedem punktów i zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Testy w Barcelonie wróżą, że w nadchodzącym sezonie nie będzie łatwo o poprawienie rezultatów. 

Pierwszy wyścig nowego sezonu Formuły 1 - Grand Prix Australii - odbędzie się 17 marca na torze w Melbourne. 

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Formuła 1: koncerny tytoniowe wracają do królowej sportów motorowych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:00
Philip Morris z Ferrari, British American Tobacco z McLarenem - po 13 latach nieobecności w Formule 1 firmy tytoniowe, silnie związane z królową sportów motorowych w latach 1970-2000, powracają do mistrzostw świata.
rozwiń zwiń