Bundesliga: Bayern - Wolfsburg: pogrom w stolicy Bawarii, Robert Lewandowski najskuteczniejszym obcokrajowcem w lidze niemieckiej

2019-03-09, 19:00

Robert Lewandowski z Bayernu Monachium podczas meczu Bundesligi przeciwko VfL Wolfsburg . Foto: PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

Bayern Monachium rozgromił u siebie VfL Wolfsburg 6:0 (2:0) w meczu 25. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który tym samym stał się najlepszym strzelcem ligi spoza Niemiec. Polak ma na swoim koncie 197 goli w Bundeslidze. Dzięki wygranej z "Wilkami" monachijczycy zostali nowym liderem rozgrywek.

Aktualny mistrz Niemiec odrobił straty punktowe do Borussii Dortmund i piłkarze Niko Kovaca mogli ze spokojną głową podchodzić do potyczki z VfL Wolfsburg. Dla Bawarczyków sezon powoli wchodzi w decydującą fazę i drużyna wciąż liczy się w walce na trzech frontach: liga, Puchar Niemiec oraz Liga Mistrzów.

W pierwszej części spotkania zdecydowanie przeważali Bawarczycy, którzy dotychczas mają bardzo dobry bilans z zespołem Wolfsburga. Na pierwszego gola na Allianz Arenie kibice musieli poczekać do 34 minuty, kiedy wynik meczu otworzył Serge Gnabry. Chwilę później kolejne trafienie dołożył Robert Lewandowski.

Dla Polaka był to 196 gol na boiskach Bundesligi. Tym samym "Lewy" stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem na boiskach niemieckiej ekstraklasy. Ponadto kapitan reprezentacji Polski rozegrał 150 spotkanie w barwach monachijskiej drużyny. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i gospodarze zasłużenie prowadzili 2:0.

Po przerwie Bayern wcale nie zamierzał rezygnować ze zdobywania kolejnych bramek. Zaledwie kilka minut po wznowieniu gry rezultat podwyższył Kolumbijczyk James Rodriguez, któremu asystował Thiago Alcantara. Od 50. minuty podopieczni Kovaca prowadzili z ekipą "Wilków" 3:0.

Jeszcze 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Thomas Mueller wykorzystał asystę Francka Ribery'ego i dobił zespół "Wilków", strzelając czwartego gola dla Bawarczyków. Jak się okazało, był to początek dalszego festiwalu strzeleckiego w wykonaniu monachijczyków. Najpierw do siatki rywala trafił Joshua Kimmich, z kolei swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lewandowski, który podwyższył swój rekord w Bundeslidze, zdobywając 197 bramek.

Ostatecznie Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością zespół VfL Wolfsburg i został nowym liderem Bundesligi. Monachijczycy po 25 kolejkach zgromadzili 57 punktów. Borussia Dortmund wygrała na Signal Iduna Park z VfB Stuttgart 3:1. Podopieczni Luciena Favre'a mają w tej chwili 57 oczek.

-------

25. kolejka Bundesligi:

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 6:0 (2:0)

Bramki: S. Gnabry - 34 , R. Lewandowski - 37, 86, J. Rodriguez - 52, T. Muller - 76 , J. Kimmich - 82