more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: więcej zespołów w "królewskiej" serii? Jean Todt jest za, ale na przeszkodzie stoją pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 09:06
Prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) Francuz Jean Todt ujawnił, że chciałby, aby w Formule 1 rywalizowało 12 teamów, a nie 10, jak obecnie. Przyznał jednak, że do realizacji projektu potrzebne są znacznie większe niż obecnie fundusze.
Grand Prix Formuły 1
Grand Prix Formuły 1Foto: shutterstock.com/Ev. Safronov

- Rozmawiamy o tym projekcie od pewnego czasu, ale do żadnych konkretnych ustaleń nie doszło. Problemem są pieniądze, zasady podziału nagród. Obecnie startujące teamy nie bardzo chcą dzielić się wypracowanymi środkami z nowymi zespołami - powiedział szef FIA.

Zdaniem Todta, obecnie istniejące tory nie będą wymagały rozbudowy cyklu do powiększonej stawki, technicznie spełniają wszystkie warunki bezpieczeństwa.

- Nikt się nie będzie upierał i na siłę powiększał stawkę ekip Formuły 1, być może w przyszłości projekt uda się zrealizować - dodał Todt. 

W sezonie 2019 zaplanowane jest 21 rund mistrzostw świata F1. Według nieoficjalnych informacji, koncern Liberty Media zarządzający cyklem wyścigowym poważnie myśli o powiększeniu Formuły 1 od 2020 roku o dwie, nawet trzy rundy. Taki projekt był już przedstawiony ponad rok temu, został wtedy mocno skrytykowany przez kilku czołowych zawodników świata.

Inauguracja tegorocznego sezonu F1 zaplanowana jest na 17 marca w Melbourne, gdzie odbędzie się Grand Prix Australii. Kierowcą teamu Williams będzie Robert Kubica. 

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Formuła 1: jest poparcie dla nowego przepisu. Punkt za najszybsze okrążenie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 22:07
Światowa Rada Sportów Motorowych FIA po otrzymaniu poparcia ze strony Grupy Strategicznej Formuły 1 i właściciela cyklu Liberty Media potwierdziła, że wprowadza do regulaminu przepis o przyznawaniu jednego punktu dla kierowcy, który najszybciej przejedzie okrążenie.
rozwiń zwiń