more_horiz
Wiadomości

Żużel: cztery reprezentacje wycofały się z mistrzostw Europy par. Nie chcą jechać do Rosji

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:42
Żużlowe reprezentacje czterech państw zrezygnowały ze startu w mistrzostwach Europy par. Według przedstawicieli federacji Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii i Słowenii powodem jest zbyt wysoki koszt podróży do Rosji, która będzie gospodarzem tegorocznej edycji. 
Żużel - zdjęcie ilustracyjne
Żużel - zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Stefan Holm

Finał mistrzostw Europy par zaplanowano na 29 sierpnia w rosyjskim Bałakowie. Według informacji "Przeglądu Sportowego", ze względu na lokalizację z udziału w imprezie zrezygnowały cztery reprezentacje. Brytyjczycy, Szwedzi, Duńczycy i Słoweńcy uważają, że koszt wyjazdu do Rosji jest zbyt duży. 

Decyzja części zgłoszonych drużyn sprawiła, iż trzeba było zmodyfikować format rozgrywania imprezy. Zamiast planowanych dwóch półfinałów, odbędzie się jeden z udziałem żużlowców z Włoch, Francji, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Finlandii i Norwegii. 

Dwie najlepsze pary awansują do wielkiego finału, gdzie zapewnione miejsce mają już Polska, Rosja, Niemcy, Czechy oraz Łotwa. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Mistrzostwo Europy Par obronione💪🏆 Wracamy ze złotem 🏅 do domu 😁 @tobiaszmusielak @jakub_jamrog

Post udostępniony przez Grzegorz Zengota (@zengiracing)

Tytułu będzie bronić reprezentacja Polski. W 2018 roku finał imprezy odbył się w duńskim Brovst, a złote medale wywalczyli Grzegorz Zengota, Tobiasz Musielak i Jakub Jamróg, wyprzedzając reprezentantów Danii i Włoch. 

pm, Przegląd Sportowy 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żużel: kwalifikacje jak w Formule 1. Rewolucja w Grand Prix

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 16:45
Wielkie zmiany w żużlowym Grand Prix. Od sezonu 2019 będzie podobnie jak w Formule 1 - wszyscy zawodnicy będą walczyć o najlepszy numer startowy. Rozstawienie poszczególnych zawodników będzie zależeć od najlepszego rezultatu podczas sesji kwalifikacyjnej. 
rozwiń zwiń