Puchar Polski: piękny sen Rakowa Częstochowa trwa dalej. Mistrz odprawiony z kwitkiem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 22:22
Legia Warszawa nie obroni piłkarskiego Pucharu Polski. W środowym ćwierćfinale przegrała na wyjeździe z pierwszoligowym Rakowem Częstochowa 1:2 po dogrywce (1:1, 1:1) i odpadła z rozgrywek.
Audio
  • Gola dającego awans w 112 minucie strzelił obrońca Rakowa Andrzej Niewulis (IAR)
  • Ze zwycięstwa cieszył się prezes Rakowa Wojciech Cygan (IAR)
  • Zdaniem Wojciecha Cygana, trener Marek Papszun stworzył w Częstochowie prawdziwy zespół (IAR)
Piłkarz Rakowa Częstochowa Sebastian Musiolik i Paweł Stolarski z Legii Warszawa podczas meczu ćwierćfinałowego Pucharu PolskiFoto: PAP/Waldemar Deska

Lider 1. ligi, który jedyną porażkę w tym sezonie - licząc wszystkie rozgrywki - poniósł 3 sierpnia (1:2 w lidze z Chojniczanką), objął prowadzenie już w czwartej minucie. Piłka po strzale Piotra Malinowskiego odbiła się od słupka i bramkarza Legii Radosława Majeckiego, a następnie wpadła do bramki. W 30. minucie wyrównał Michał Kucharczyk.

Do wyłonienia półfinalisty potrzebna była dogrywka. W 112. minucie decydującą o awansie Rakowa bramkę strzelił głową Andrzej Niewulis.

We wtorek awans do półfinału zapewniła sobie Jagiellonia Białystok po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 nad pierwszoligową Odrą Opole. Obie bramki dla Jagiellonii zdobył w drugiej połowie 20-letni napastnik Patryk Klimala. Pod koniec lutego grę w półfinale zapewniła sobie Lechia Gdańsk, która pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 2:1.

Na zakończenie zmagań w 1/4 finału Pucharu Polski pierwszoligowa Puszcza Niepołomice zagra w czwartek u siebie z beniaminkiem Ekstraklasy Miedzią Legnica.

Finał odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Ćwierćfinał piłkarskiego Pucharu Polski: Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:1 po dogrywce (1:1, 1:1). Awans: Raków Częstochowa.

Bramki: 1:0 Radosław Majecki (4-samobójcza), 1:1 Michał Kucharczyk (30), 2:1 Andrzej Niewulis (112).

Żółte kartki - Raków Częstochowa: Petr Schwarz, Patryk Kun; Legia Warszawa: Cafu, Artur Jędrzejczyk, Carlitos. Czerwona kartka za drugą żółtą - Legia Warszawa: Cafu (115).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 3 990.

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek - Piotr Malinowski (117. Łukasz Góra), Petr Schwarz, Marcin Listkowski (85. Daniel Bartl), Patryk Kun - Mateusz Zachara (58. Miłosz Szczepański), Sebastian Musiolik (95. Patrick Friday Eze), Igor Sapała.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk (110. Mateusz Praszelik), Domagoj Antolić, Iuri Medeiros (74. Salvador Agra), Cafu, Dominik Nagy (46. Carlitos) - Kasper Hamalainen (81. Sandro Kulenović).

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Brazylijczykowi Neymarowi. Piłkarz Paris Saint-Germain skrytykował na portalu społecznościowym sędziów po rewanżowym meczu jego zespołu z Manchesterem United w 1/8 finału Ligi Mistrzów.