more_horiz
Wiadomości

Copa America 2020: turniej na boiskach Argentyny i Kolumbii

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 10:13
Argentyna i Kolumbia będą gospodarzami piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej w 2020 roku - zdecydowano na kongresie tamtejszej konfederacji (CONMEBOL) w Miami. O prawo organizacji Copa America starały się też Stany Zjednoczone.
Piłka nożna - zdj. ilustracyjne
Piłka nożna - zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock/Natee K Jindakum

Najbliższa edycja turnieju odbędzie się w czerwcu i lipcu bieżącego roku. CONMEBOL postanowił, że Copa America zostanie też rozegrana w 2020, a później co cztery lata, aby zgrać ją czasowo z mistrzostwami Europy.

Rywalizacji o miano najlepszego zespołu w Ameryce Południowej od dawna brakowało regularności. Od 1975 do 1987 roku turniej rozgrywany był co cztery lata, następnie do 2001 - co dwa, a później miał miejsce w latach 2004, 2007, 2011, 2015 i 2016. Dwie ostatnie edycje - w tym tę w USA w 2016 roku, rozegraną w setną rocznicę pierwszego Copa America - wygrali piłkarze Chile.

Stany Zjednoczone proponowały, aby turniej ponownie odbył się na ich terenie w 2020 roku, ale w nieco innym formacie. Miały to być rozgrywki o mistrzostwo obu amerykańskich stref: CONMEBOL i CONCACAF. Działacze z Południa nie zgodzili się na takie rozwiązanie, tłumacząc, że nie chcą zrywać z tradycją najstarszych międzynarodowych rozgrywek piłkarskich.


W Copa America w tym roku weźmie udział 12 zespołów, w tym 10 członków CONMEBOL i dwóch zaproszonych z innych konfederacji: Katar (gospodarz mistrzostw świata 2022) oraz Japonia. W 2020 roku uczestników ma być 16, wśród nich prawdopodobnie Meksyk i USA.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bayern pożegnał się z Ligą Mistrzów. Robert Lewandowski: zagraliśmy asekuracyjnie i niestety wyszło nam to bokiem

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 08:40
- Ciężko było grać przeciwko takim obrońcom, jacy są w Liverpoolu. Trzeba czasem zaryzykować. Może zabrakło nam pewności siebie. Grając z takimi drużynami, jak Liverpool, nie możesz się bać, a my chyba za bardzo się baliśmy - powiedział Robert Lewandowski po przegranym meczu Bayernu Monachium z Liverpoolem i odpadnięciu z Ligi Mistrzów. 
rozwiń zwiń