more_horiz
Wiadomości

Raw Air 2019: szóstka Polaków wystąpi w kwalifikacjach w Vikersund

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 08:05
W piątek na mamucim obiekcie w Vikersund skoczków narciarskich czekają kwalifikacje do niedzielnego konkursu, zaliczanego do Pucharu Świata i cyklu Raw Air. Liderem norweskiego turnieju jest Austriak Stefan Kraft.
Kamil Stoch
Kamil Stoch Foto: Marcin Kadziolka/Shutterstock.com

W sezonie 2018/2019 skoczkowie rywalizują w 40. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach. 

Puchar_Narciarskie_banner.jpg
PŚ W SKOKACH NARCIARSKICH 2018/2019 - SERWIS SPECJALNY

Do walki o prawo startu w konkursie przystąpi sześciu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula i Paweł Wąsek.

Turniej Raw Air odbywa się na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund. Zaplanowano cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę brane są noty uzyskane we wszystkich tych zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

Kraft w klasyfikacji cyklu ma 9,5 pkt przewagi nad Ryoyu Kobayashim. Japończyk już wcześniej zapewnił sobie Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Świata 2018/19. Stoch, który w Raw Air triumfował w ubiegłym roku, jest szósty, a do lidera traci 132,8 pkt.

To właśnie w Vikersund w 2017 roku Kraft ustanowił rekord świata w długości skoku - 253,5 m.

Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 17.30.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raw Air: Kobayashi zdeklasował rywali w Trondheim. Polacy w drugiej dziesiątce

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:04
Japończyk Ryoyu Kobayashi zwyciężył w konkursie skoków narciarskich w Trondheim zaliczanym do klasyfikacji Raw Air oraz Pucharu Świata. Zawodnik, który już wczesniej zapewnił sobie zdobycie Kryształowej Kuli, wyprzedził Norwega Andreasa Stjernena, dla którego był to ostatni konkurs w karierze oraz prowadzącego w klasyfikacji Raw Air Austriaka Stefana Krafta. Najlepszy z biało-czerwonych - Piotr Żyła zajął 11. miejsce. 
rozwiń zwiń