NBA: zwycięstwa Bucks, Celtics i Rockets. Triple-double Hardena

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 09:54
W środę w koszykarskiej lidze NBA swoje mecze pierwszej rundy fazy play off wygrały wyżej rozstawione ekipy Milwaukee Bucks, Boston Celtics oraz Houston Rockets. Drużyny te w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 2-0
Ricky Rubio z Utah Jazz w starciu z Jamesem Hardenem z Houston Rockets w meczu ligi NBA Foto: PAP/EPA/LARRY W. SMITH

Bucks sezon zasadniczy zakończyli z najlepszym bilansem w całej lidze - zanotowali 60 zwycięstw i 22 porażki. W play off na razie nie muszą się przesadnie wysilać, bo Detroit Pistons nie są w stanie nawiązać z nimi walki. Pierwszy mecz drużyna ze stanu Wisconsin wygrała u siebie 121:86, a minionej nocy, także na własnym parkiecie, 120:99.

Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszej połowie. Później gospodarze byli już poza zasięgiem Pistons. Eric Bledsoe zdobył dla zwycięzców 27 punktów, a Giannis Antetokounmpo dołożył 26 pkt i 12 zbiórek. W ekipie "Tłoków" na wyróżnienie zasługuje Andre Drummond - 18 pkt i 16 zbiórek.

Wiele do powiedzenia nie mają na razie także koszykarze Utah Jazz. Rockets spotkania u siebie wygrali 120:99 i 118:98. W środę emocje skończyły się bardzo szybko, bo już po pierwszej kwarcie teksański zespół prowadził 39:19. W jego szeregach nie do zatrzymania był James Harden. Słynny brodacz uzyskał triple-double, na które złożyło się 32 pkt, 13 zbiórek i 10 asyst.

- To co James wyprawiał w pierwszej kwarcie (zdobył w niej 17 pkt - przyp. red.) było po prostu nieprawdopodobne. Kiedy się rozpędzi, nikt w tej lidze nie jest lepszy od niego - komplementował podopiecznego trener Rockets Mike D'Antoni.

Ciekawiej jest w rywalizacji Celtics z Indiana Pacers. Bostończycy na inaugurację nie zachwycili, ale wygrali 84:74. Minionej nocy na początku czwartej kwarty przegrywali różnicą 11 punktów, jednak przy sporym udziale Kyrie'ego Irvinga odwrócili losy meczu.

27-latek w odstępie niespełna dwóch minut zdobył osiem punktów z rzędu i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W całym meczu Irving zapisał na swoim koncie 37 pkt. Jayson Tatum natomiast dołożył 26 pkt.

- To była dla mnie długa podróż. Rok temu dwie operacje kolana wykluczyły mnie z gry w play off. Teraz wreszcie mam szansę pomagać drużynie w najważniejszym czasie sezonu - podkreślił Irving.

Wśród Pacers najlepszy był Chorwat Bojan Bogdanovic - 23 pkt.

Teraz rywalizacja w tych parach na kolejne dwa mecze przenosi się do Detroit, Salt Lake City oraz Indianapolis.

Wyniki środowych meczów pierwszej rundy play off ligi NBA:

Konferencja Wschodnia:
Boston Celtics – Indiana Pacers 99:91
(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw – 2-0 dla Celtics)
Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 120:99
(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw – 2-0 dla Bucks)
Konferencja Zachodnia:
Houston Rockets – Utah Jazz 118:98
(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw – 2-0 dla Rockets)

(mb)

Zobacz więcej na temat: NBA SPORT Koszykówka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Koszykarze Portland Trail Blazers pokonali zespół Oklahoma City Thunder 104:99 w najciekawszym niedzielnym meczu play off ligi NBA. Od zwycięstwa rozpoczęli też rywalizację w decydującej fazie rozgrywek Milwaukee Bucks, czyli najlepszy zespół sezonu zasadniczego.

Obrońcy tytułu mistrza ligi NBA koszykarze Golden State Warriors przegrali u siebie z Los Angeles Clippers 131:135 w pierwszej rundzie play off, pomimo że w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą 31 punktów. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw 1-1.

Koszykarze Toronto Raptors i Denver Nuggets, którzy niespodziewanie przegrali swoje inauguracyjne mecze w pierwszej rundzie fazy play off ligi NBA, we wtorek odrobili straty. Raptors rozbili Orlando Magic 111:82, a Nuggets wygrali z San Antonio Spurs 114:105.