NBA: Denver Nuggets w półfinale Konferencji Zachodniej

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 11:35
Po dziesięciu latach przerwy koszykarzom Denver Nuggets udało się awansować do półfinału Konferencji Zachodniej ligi NBA. W sobotę pokonali u siebie San Antonio Spurs 90:86 i wygrali pierwszą rundę play off 4-3. Ich kolejnym rywalem będzie Portland Trail Blazers.
Serb Nikola Jokić z Denver Nuggets w meczu ligi NBA
Serb Nikola Jokić z Denver Nuggets w meczu ligi NBA Foto: PAP/EPA/LARRY W. SMITH

Bohaterem meczu był Nikola Jokic, który uzyskał triple-double - 21 punktów, 15 zbiórek i 10 asyst. Jamal Murray dołożył 23 pkt i obaj w sumie zdobyli blisko połowę punktów swojego zespołu. W Spurs Rudy Gay miał 21 punktów, a DeMar DeRozan i Bryn Forbes po 19.

Nuggets poprzednio w rundzie play off grali w 2013 roku, a wygrać w niej serię zdołali w 2009 (dotarli wówczas do finału konferencji).

Spotkanie w Denver najbardziej emocjonujące było w końcówce, czego nie zwiastowała pierwsza połowa wygrana przez gospodarzy 13 punktami. W tej części gry Spurs razili nieskutecznością. Nie trafili 17 z 19 pierwszych rzutów i po dziewięciu minutach mieli zaledwie cztery punkty. Później się poprawili, ale i tak w trzeciej kwarcie Nuggets zbudowali aż 17-punktową przewagę.

Gdy wydawało się, że gospodarze pewnie wygrają, Spurs wzięli się do pracy. Systematycznie niwelowali różnicę, by na niespełna minutę przed końcem za sprawą Forbesa przegrywać tylko 86:88. Później trafił Murray, a Torrey Craig zablokował DeRozana i posiadający piłkę gospodarze zdołali utrzymać korzystny wynik do końcowej syreny. W ostatnich sekundach trener Spurs Gregg Popovich rozpaczliwie krzyczał, żeby ktoś popełnił faul i przerwał akcję, ale w panującym zgiełku jego zawodnicy tego nie słyszeli.

- Uwielbiam takie sytuacje, gdy w naszej grze pokazujemy odporność i wytrzymałość. Ani przez moment nie straciliśmy spokoju, nawet gdy rywale nas doganiali - powiedział trener Nuggets Michael Malone.

- Dzisiejszy wieczór był dziwny - filozoficznie skomentował wydarzenia na boisku Popovich. Na pytanie, czy pozostanie w klubie odpowiedział: "Jestem trenerem w NBA, nie myślę o przyszłości".

W pierwszym spotkaniu półfinału Konferencji Wschodniej Toronto Raptors wygrało z Philadelphią 76ers 108:95. Kawhi Leonard zdobył dla zwycięzców 45 pkt, co jest jego rekordem w play off. JJ Redick uzyskał 17 pkt dla 76ers

Wyniki sobotnich meczów play off ligi koszykówki NBA:

Konferencja Wschodnia – druga runda:
Toronto Raptors – Philadelphia 76ers 108:95
(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 1-0 dla Raptors)
Konferencja Zachodnia – pierwsza runda:
Denver Nuggets - San Antonio Spurs 90:86
(Nuggets wygrali rywalizacją play off do czterech zwycięstw 4-3)

(mb)

Zobacz więcej na temat: NBA SPORT Koszykówka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Nie żyje legenda Boston Celtics i całej ligi NBA. W wieku 79 lat zmarł John Havlicek, który przez 16 lat reprezentował barwy "Celtów". W zespole z Massachusetts ośmiokrotnie sięgał po mistrzowski tytuł.

Koszykarze Golden State Warriors awansowali do drugiej rundy play off ligi NBA. W piątek pokonali na wyjeździe Los Angeles Clippers 129:110 i wygrali rywalizację 4-2. Pierwszoplanową postacią spotkania był Kevin Durant, który zdobył dla zwycięzców 50 punktów.