Ligue 1: Paris Saint-Germain przegrało z Montpellier. Kolejna porażka mistrza Francji

2019-04-30, 21:20

Neymar w barwach PSG . Foto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Piłkarze Paris Saint-Germain, którzy już wcześniej zapewnili sobie tytuł mistrza Francji, przegrali trzeci z czterech ostatnich meczów we francuskiej ekstraklasie. W zaległym spotkaniu ulegli na wyjeździe Montpellier 2:3, mimo że dwukrotnie prowadzili.

Zespół gości wygrywał 1:0 od 12. minuty, kiedy do własnej bramki piłkę posłał Kameruńczyk Ambroise Oyongo, tyle że w 21. to samo po drugiej stronie boiska zrobił Presnel Kimpembe.

Na 2:1 zespół PSG trafił w 62. minucie, a na listę strzelców wpisał się Argentyńczyk Angel Di Maria. Gospodarze odrobili stratę z nawiązką po bramkach Andy'ego Delorta (80.) i Souleymane'a Camary (85.).

Przez większą część sezonu piłkarze PSG w lidze byli nie do zatrzymania, dotarli także do finału Pucharu Francji. Ambicje paryżan od kilku lat są jednak znacznie większe. Latem mówiło się nawet o szansie na poczwórną koronę (także z Pucharem Ligi i Ligą Mistrzów).

Lider Ligue 1 w ostatnich tygodniach zawodzi. W sześciu spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo. Przegrał m.in. z Rennes po rzutach karnych w finale krajowego pucharu i zakończy sezon tylko z jednym trofeum.

W środę zaległość nadrobią Rennes oraz AS Monaco, którego piłkarzem jest Kamil Glik. Wówczas wszystkie drużyny ekstraklasy będą miały rozegrane po 34 mecze.