MŚ U20: Polska - Kolumbia. Falstart biało-czerwonych, porażka podopiecznych Jacka Magiery w pierwszym meczu turnieju

2019-05-23, 22:25

Polacy Bartosz Slisz (C) i Mateusz Bogusz (P) oraz Juan Hernandez (L) z Kolumbii podczas meczu piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 . Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z Kolumbią 0:2 (0:1) w swoim pierwszym meczu Mistrzostw Świata U20, rozgrywanych w Polsce. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie drużyna Tahiti (26 maja, godz. 20.30).

Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują mecz MŚ U20 Polska - Kolumbia, I połowa (Jedynka)
+

Mecz MŚ U20 Polska - Kolumbia transmitowany był na antenie radiowej Jedynki. Relację ze spotkania w Łodzi można było również śledzić w radiowej Trójce.

Był to pierwszy mecz podopiecznych Jacka Magiery, rozpoczynający młodzieżowy mundial w Polsce. Od początku spotkania biało-czerwoni starali się być częściej przy piłce i stosować pressing na rywalach z Kolumbii. Pierwszą dobrą okazję mieli piłkarze "Los Cafeteros", ale strzał Ivana Angulo przeleciał daleko ponad bramką Radosława Majeckiego.

Kilka minut później skuteczny okazał się pressing zespołu Kolumbii. Błąd w rozegraniu piłki popełnił Sebastian Walukiewicz, co wykorzystał Angulo, otwierając wynik meczu w Łodzi. Od 23. minuty podopieczni Arturo Reyesa prowadzili z gospodarzami 1:0.

Biało-czerwoni mimo przewagi w posiadaniu piłki nie byli w stanie przełożyć tego na sytuacje bramkowe.

Okazję do podwyższenia rezultatu miał Cucho Hernandez, który próbował przelobować Majeckiego, ale polski golkiper nie dał się zaskoczyć Kolumbijczykowi. Na kilka minut przed końcem pierwszej części spotkania Andres Perea znalazł się pod bramką gospodarzy i mógł podwyższyć na 2:0, ale na szczęście Polaków Jan Sobociński zablokował uderzenie rywala. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Bardzo dobrze mogła się ułożyć druga odsłona spotkania dla drużyny gości. Tym razem błąd popełnili Bartosz Slisz oraz Jan Sobociński. Kolejny raz sytuację mógł wykorzystać strzelec gola Angulo, ale świetnie spisał się Majecki, który wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z pomocnikiem "Los Cafeteros".

W 55. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Walukiewicz. W jego miejsce na murawie pojawił się Jakub Bednarczyk.

Kolumbijczycy wcale nie zamierzali zwalniać tempa. Przed kolejną szansą stanął Luis Sandoval, ale jego strzał skierowany był prosto w Majeckiego. Polak nie miał problemów z interwencją. Sandoval kilka minut później ponownie próbował zaskoczyć Majeckiego, ale nieskutecznie.

Gospodarze starali się w ostatnim kwadransie odwrócić jeszcze losy spotkania, ale nie udało się wykreować stuprocentowej okazji do strzelenia gola. W doliczonym czasie gry dobrą akcję przeprowadzili goście i Sandoval tym razem się nie pomylił i pokonał Majeckiego, podwyższając wynik na 2:0. Podopieczni Jacka Magiery przegrali swoje pierwsze spotkanie na mundialu i w żaden sposób nie zagrozili bramce strzeżonej przez Roblesa. Kolumbia na inaugurację turnieju zgarnęła komplet punktów.

Mistrzostwa Świata U20 | Grupa A

Polska - Kolumbia 0:2 (0:1)

Bramki: I. Angulo - 23, L. Sandoval - 90+3

Sędzia: Mustapha Ghorbal (Algieria)

Składy:

***

Łącznie 52 mecze turnieju rozegrane zostaną w Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy, Lublinie, Tychach oraz Bielsku-Białej.