Liga Narodów siatkarek: Polska - Tajlandia. Szybki mecz w Opolu i druga wygrana podopiecznych Jacka Nawrockiego

2019-05-23, 21:56

Radość Polek podczas meczu turnieju Ligi Narodów siatkarek w Opolu. Foto: PAP/Krzysztof Świderski

Polskie siatkarki pokonały w Opolu Tajlandię 3:0 (25:20, 25:20, 25:13) w trzecim meczu Ligi Narodów. To drugie zwycięstwo w rozgrywkach zespołu trenera Jacka Nawrockiego, który kolejny turniej rozegra w holenderskim Apeldoorn.

W innym meczu tej grupy w czwartek Włochy wygrały z Niemcami 3:0 (25:19, 26:24, 27:25).

Biało-czerwone pierwszy turniej zakończyły z dorobkiem siedmiu punktów - wcześniej przegrały z Włoszkami 2:3 i pokonały Niemki 3:1.

W czwartkowym spotkaniu siatkarki z Tajlandii tylko na początku pierwszego i drugiego seta sprawiły nieco więcej kłopotu Polkom. W pierwszej odsłonie po kilku udanych akcjach prowadziły 6:1, a biało-czerwone potrzebowały trochę czasu, by złapać odpowiedni rytm.

Po asie serwisowym na tablicy pojawił się remis 16:16 i role na boisku odwróciły się diametralnie. Chwilę później Magdalena Stysiak zastąpiła Martynę Grajber i tuż po wejściu na boisko zablokowała rywalkę, a Natalia Mędrzyk zdobyła punkt bezpośrednio z serwisu. Potem na przemian blokiem i zagrywką Polki nękały przeciwniczki. Seta asem zakończyła Agnieszka Kąkolewska.

Podobnie wyglądała druga partia. Zawodniczki trenera Nawrockiego przegrywały 2:6, ale tym razem bardzo szybko udało im się zniwelować straty i już na pierwszą przerwę techniczną schodziły z jednopunktową przewagą (8:7). Wprawdzie rywalki doprowadziły do remisu 9:9, ale kolejne siedem akcji wygrały Polki, które mnóstwo punktów zdobyły dzięki precyzyjnej zagrywce.

Azjatki jeszcze na moment się poderwały i przewaga polskiego zespołu stopniała do trzech "oczek" (20:17), jednak w decydujących momentach w ataku nie myliły się Malwina Smarzek i Kąkolewska.

Trzecia partia była już jednostronna, a Smarzek pokazała, że nie tylko potrafi atakować i blokować, ale punkty zdobywała na zagrywce i podbijała wiele piłek w obronie. Siatkarki z Tajlandii popełniały sporo błędów, miały kłopoty z przyjęciem serwisu i tę część spotkania oddały praktycznie bez walki.

Polska reprezentacja kolejny turniej (28-30 maja) rozegra w holenderskim Apeldoorn, gdzie zmierzy się z ekipami gospodarzy, Bułgarii i Brazylii.

Polska - Tajlandia 3:0 (25:20, 25:20, 25:13)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Klaudia Alagierska, Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber, Paulina Maj-Erwardt (libero) - Magdalena Stysiak, Olivia Różański.

Tajlandia: Nootsara Tomkom, Pleumjit Thinkaow, Tichakorn Boonlert, Onuma Sittirak, Malika Kanthong, Ajcharaporn Kongyot, Piyanut Pannoy (libero) - Tikamporn Changkeaw (libero), Amporn Hyapha, Chatchu-On Moksri, Jutarat Montripila.