Gospodarze rozbici. Pewna wygrana biało-czerwonych w drugim meczu na mistrzostwach Europy

2019-09-15, 19:50

Polscy siatkarze . Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała w Rotterdamie swój drugi mecz w grupie D na mistrzostwach Europy 3:0 (25:19, 25:18, 25:19). Przeciwnikiem podopiecznych trenera Vitala Heynena byli współgospodarze turnieju - Holendrzy. W poniedziałek zawodnicy Vitala Heynena zagrają z Czechami.

Cezary Gurjew relacjonuje mecz Polski z Holandią na siatkarskich mistrzostwach Europy (Jedynka)
+
  • Dwóch graczy "Oranje" ma na koncie występy w PlusLidze
  • W przeszłości selekcjoner Holendrów Włoch Roberto Piazza prowadził dwa polskie zespoły
  • Kolejnym rywalem biało-czerwonych będą Czechy (15 września, godz. 20)
  • W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni pokonali Estonię 3:1

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa Europy siatkarzy rozgrywane są w czterech krajach - Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Mistrzowie świata - reprezentacja Polski - mierzy w kolejny tytuł. Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował specjalny serwis.

MISTRZOSTWA EUROPY SIATKARZY 2019 - SERWIS SPECJALNY

>>> TERMINARZ

Biało-czerwoni od zwycięstwa zainaugurowali udział w siatkarskim Euro. Podopieczni trenera Vitala Heynena pokonali Estonię 3:1, mimo, że w drugim secie rywale postawili się mistrzom świata.

Relacja w radiowej Jedynce prowadzona była przez Cezarego Gurjewa, zaś w Trójce przez Tomasza Gorazdowskiego.

Polacy w pierwszym secie wygrywali od samego początku do końca. Raz za razem skutecznie środkiem atakowali Bieniek i Nowakowski, swoje zrobili też Leon, Kubiak i Muzaj. Mimo kierowania akcji na gwiazdę reprezentacji Holandii, Nimira Abdel Aziza, gospodarze nie potrafili zagrozić biało-czerwonym i przegrali pierwszą partię do dziewiętnastu.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Mecz przypominał starcie Abdel Aziza z Wilfredo Leonem i wzajemnymi pojedynkami bloków obu zespołów, a set zakończył udaną zagrywką rezerwowy Marcin Komenda.

Trzecia partia przyniosła wiele nerwów polskim kibicom i trenerowi Heynenowi, który przy stanie 9:6 dla Holandii poprosił o czas. Polacy przegrali wtedy cztery kolejne akcje i mecz zdawał się wymykać spod ich kontroli. Wówczas do akcji wkroczył Wilfredo Leon, przełamujący kolejne bloki rywali. Cegiełkę dokładał polski blok oraz ataki środkiem i raz zdobytego prowadzenia Polacy już nie oddali. Mecz zakończył się udanym blokiem, który przypieczętował wygraną Polaków.

****

Zapis relacji na żywo:

Holandia - Polska 0:3 (19:25, 18:25, 19:25)

Relacja:

3. set:

19:25 - Kończymy udanym blokiem, gospodarze rozbici!

19:24 - Piłka meczowa dla biało-czerwonych po ataku Bieńka!

18:23 - As Michała Kubiaka!

18:22 - Wilfredo Leon wchodzi z drugiej linii.

17:21 - Plak skuteczny w akcji środkiem.

15:17 - Punktuje Abdel Aziz, Holandia nie składa broni.

13:16 - Piotr Nowakowski znów punktuje ze środka.

12:14 - Pojedynczy blok Leona zatrzymał Abdel Aziza.

12:13 - Bieniek punktuje zagrywką.

12:12 - Potrójny blok Polaków daje wyrównanie.

12:11 - Kolejny punkt pochodzącego z Kuby przyjmującego.

12:10 - Tym samym odpowiedział Wilfredo Leon.

12:9 - Jak atak, to Abdel Aziz i punkt.

11:8 - Plak kończy przesuniętą krótką.

9:6 - Holendrzy złapali wiatr w żagle, o czas prosi Heynen.

8:6 - Znów Abdel Aziz nie został zatrzymany.

5:6 - Mimo ofiarnej obrony, Holendrzy nie zatrzymali ataku Muzaja.

4:4 - Abdel Aziz kończy akcję.

2:2 - Punkt Kubiaka po akcji atakiem.

1:0 - Zaczynamy od nieudanego ataku Bieńka.

2. set:

18:25 - Komenda wszedł na zagrywkę i zdobył punkt, drugi set dla Polski!

18:24 - Atakuje Nowakowski, mamy piłkę setową.

17:23 - Przechodząca piłka padła łupem Leona.

16:21 - Mocny atak wykonał Bieniek.

15:20 - Muzaj zdobywa punkt lekką kiwką nad blokiem rywali.

15:19 - Abdel Aziz w aut, czas dla Holendrów.

15:16 - Muzaj zablokowany, Holandia odrabia straty.

14:16 - Świetny blok biało-czerwonych.

12:15 - Mylą się Holendrzy, Polacy pewnie prowadzą.

11:14 - Znów Wilfredo w ataku, jest nie do zatrzymania.

8:10 - Leon wchodzi z drugiej linii i kończy mocnym atakiem.

7:8 - Autowa zagrywka Parkinsona.

6:6 - Ter Horst punktuje zagrywką, czas dla Vitala Heynena.

5:4 - Polacy zatrzymali blokiem Abdel Aziza.

4:3 - Abdel Aziz zdobywa punkt skutecznym atakiem.

1:1 - Najpierw skuteczny atak, potem zagrywka w siatkę Holendrów.

1.set:

19:25 - Autowy atak van Garderena, Holendrzy sprawdzają, czy nie było tam bloku. Nie ma dotknięcia, Polska wygrywa pierwszy set!

18:22 - Wilfredo Leon zdobywa punkt mimo potrójnego bloku.

17:21 - Udany blok Bieńka.

15:19 - Kubiak zablokowany, jednak na nasze szczęście piłka odbiła się poza boiskiem.

14:17 - Mocny, kończący atak Muzaja.

12:15 - Kolejny nieudany serw gospodarzy, tym razem Ter Horsta.

11:14 - Najpierw as, potem zapsuta zagrywka Abdel Aziza.

7:11 - van Garderen serwuje w siatkę.

5:9 - As serwisowy Wilfredo Leona, o czas proszą Holendrzy.

5:8 - Nowakowski i wszystko jasne, punkt dla Polski.

3:6 - Kolejny atak środkiem, tym razem Nowakowski.

1:4 - Bieniek mocno ze środka, świetny początek Polaków.

0:1 - Zaczynamy od bloku przy pierwszej akcji naszych rywali.

15:50 - Za chwilę rozpoczynamy drugi mecz biało-czerwonych na siatkarskich mistrzostwach Europy. I nie ma co ukrywać, że liczymy na zwycięstwo zawodników Vitala Heynena.