Serie A: przełamanie Krzysztofa Piątka i czerwona kartka Mariusza Stępińskiego. Milan lepszy od Hellasu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 08:37
Krzysztof Piątek zdobył swojego pierwszego gola w nowym sezonie piłkarskiej Serie A. Polski napastnik zdobył jedyną bramkę w wyjazdowym meczu AC Milan z Hellasem Werona. W barwach gości zadebiutował Mariusz Stępiński, który w pierwszej połowie został ukarany czerwoną kartką.
Audio
  • O występach Polaków w lidze włoskiej mówi nasz rzymski korespondent Piotr Kowalczuk (IAR)
Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek Foto: PAP/EPA/SIMONE VENEZIA
  • Krzysztof Piątek wreszcie z golem
  • Gra Milanu nadal daleka od doskonałości

Antybohater

Zanim Piątek wpisał się na listę strzelców, uwaga kibiców na Stadio Marcantonio Bentegodi były zwrócone na innego z polskich napastników. Niestety, Stępiński nie miał powodów do zadowolenia. W 21. minucie został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Matteo Musacchio i szybko opuścił murawę w ligowym debiucie w barwach nowej drużyny.

Emocje po przerwie

Milan przeważał, ale "rossoneri" długo nie potrafili zdobyć gola. Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. Mecz ożywił się w drugiej połowie. Najpierw obrońca gości Davide Calabria, a potem skrzydłowy Hellasu Valerio Verre trafiali w słupek. Jedyny gol w meczu padł dopiero w 68. minucie.

Upragnione przełamanie

Wówczas Piątek wykorzystał rzut karny, pewnym strzałem nie dając szans Marco Silvestriemu. To pierwszy gol "Il Pistolero" w barwach mediolańczyków od 19 maja. W końcówce meczu polski napastnik trafił do siatki po raz drugi, ale sędzia uznał, że w tamtej sytuacji faulował Silvestriego.

Wyniki 3. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Włoch:

niedziela
Genoa 1 - Domenico Criscito 90+1-karny
Atalanta 2 - Luis Muriel 64-karny, Duvan Zapata 90+5

Brescia 3 - Alfredo Donnarumma 10, 19, Andrea Cistana 42
czerwona kartka: Daniele Dessena 48
Bologna 4 - Mattia Bani 36, Rodrigo Palacio 56, Stefano Denswil 60, Riccardo Orsolini 80

Parma 1 - Antonino Barilla 58
Cagliari 3 - Luca Ceppitelli 23, 39, Giovanni Simeone 77

SPAL 2 - Andrea Petagna 63, Jasmin Kurtić 90+2
Lazio 1 - Ciro Immobile 17-karny

AS Roma 4 - Bryan Cristante 12, Edin Dżeko 19, Henrich Mchitarjan 22, Justin Kluivert 33

pm, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

AC Milan w składzie z Krzysztofem Piątkiem, przegrał na wyjeździe z Udinese 0:1 w pierwszej kolejce włoskiej Serie A. Bramkę zdobył Brazylijczyk Rodrigo Becao. Rezerwowym gospodarzy był Łukasz Teodorczyk.

Po niedzielnym falstarcie Milanu, "La Gazzetta dello Sport" w poniedziałkowym wydaniu skrytykowała Krzysztofa Piątka. Polak według ocen zawartych w gazecie był najsłabszym piłkarzem swojego zespołu.