ME siatkarzy. Pełna kontrola. Heynen zmienił całą "6". Polacy znów wygrali bez straty seta

2019-09-20, 07:45

Polscy siatkarze po zdobyciu punktu . Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Polscy siatkarze w znakomitym stylu rozpoczęli mistrzostwa Europy. W ostatnim meczu fazy grupowej wygrali z reprezentacją Ukrainy 3:0 (25:17, 25:16, 25:15). Mecz nie obfitował w wielkie emocje na parkiecie, a jedynym wspominanym fragmentem spotkania będą zmiany Vitala Heynena, który w jednej akcji wymienił całą szóstkę na parkiecie.

Cezary Gurjew relacjonuje mecz Polska - Ukraina cz.1 (PR1)
+
  • W 1/8 finału Polska zagra z Hiszpanią
  • Bilans polskiej kadry do tej pory to 5 zwycięstw, w setach 15-1

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa Europy siatkarzy rozgrywane są w czterech krajach – Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Mistrzowie świata - reprezentacja Polski - mierzą w kolejny tytuł. Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował specjalny serwis.

MISTRZOSTWA EUROPY SIATKARZY 2019 - SERWIS SPECJALNY

Polacy od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń. W pierwszym secie punktowali Leon i Kubiak, na środku raz za razem blokowali i atakowali Bieniek z Nowakowskim i mimo niezłej gry Ukraińców, set zakończył się zwycięstwem naszych siatkarzy 25:17.

Druga odsłona meczu była czasem dla ukraińskich rezerwowych, którzy dostali szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Przy stanie 14:8 na osobliwy manewr zdecydował się Vital Heynen, zmieniając jednocześnie cały skład swojego zespołu. Taki wstrząs nie odbił się negatywnie na grze biało – czerwonych, gdyż Konarski, Kłos czy Szalpuk zwiększyli prowadzenie i po ataku tego pierwszego wygrali 25:16.

Ostatnia część spotkania była przypieczętowaniem polskiej dominacji. Podobnie jak przed przerwą, nasi reprezentanci błyszczeli skutecznością i cieszyli się grą. Polacy jako zwycięzcy grupy zagrają w 1/8 finału z czwartym zespołem grupy B – Hiszpanią. Mecz odbędzie się 21 września o godzinie 20.00.

Polska - Ukraina 3:0 (25:17, 25:16, 25:15).

Polska: Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Wilfredo Leon, Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Marcin Komenda, Artur Szalpuk, Karol Kłos, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski.

Ukraina: Oleg Płotnicki, Dmytro Wiecki, Jurij Semeniuk, Władysław Didenko, Jan Jereszczenko, Dmytro Terjomenko, Horden Browa (libero) oraz Denys Fomin (libero), Timofij Polujan, Maksym Drozd, Wołodymir Kowalczuk, Oleg Szweczenko, Ołeksandr Hladenko, Jurij Tomyn.

****

Zapis relacji na żywo:

3. set:

25:15 - Po serii zepsutych zagrywek Polacy zdobywają ostatni punkt w tym meczu, 3:0!

24:14 - Ukraińcy zagrywają w aut, piłka meczowa.

23:13 - Aleksander Śliwka z trudnej pozycji obił blok rywali.

20:13 - Szewczenko skutecznie ze skrzydła.

18:11 - Polska skuteczna blokiem.

16:11 - Szalpuk mija blok, Polacy coraz bliżej wygranej.

13:10 - Dawid Konarski wyczekał w powietrzu i zablokował zagranie Ukraińców, a następnie zaserwował asa. Świetny mecz w jego wykonaniu.

11:8 - Polian skutecznie obija polski blok.

9:6 - Szewczenko zdobywa punkt w polu zagrywki.

9:4 - Świetny atak Konarskiego.

6:2 - Karol Kłos kończy piłkę dynamicznie zagraną przez Komendę.

4:1 - Konarski sprytnie zagrał przechodzącą piłkę.

2:0 - Na parkiecie nadal szóstka która pojawiła się w drugim secie, zaczynamy od dwóch punktów.

2. set:

25:16 - Dawid Konarski mocnym atakiem kończy drugi set, 2:0!

24:15 - Piłka setowa dla Polski.

22:15 - Szalpuk wykorzystał przechodzącą piłkę.

20:15 - Artur Szalpuk skutecznie zablokowany.

19:13 - Dobry czas dla Ukraińców, zdobyli trzy kolejne punkty.

19:10 - Szewczenko atakuje w aut.

18:9 - Skuteczny atak Konarskiego.

16:8 - Karol Kłos punktuje zagrywką.

14:8 - Piotr Nowakowski znów niszczy atakiem ze środka. Na boisku pojawia się sześciu nowych polskich siatkarzy. Niespotykana w siatkówce sytuacja.

13:7 - Leon znalazł wolne pole w boisku, gdzie zagrał nad blokiem.

10:6 - Autowy serwis Bieńka.

9:4 - Wilfredo Leon atakuje z drugiej linii, świetna akcja reprezentacji Polski.

8:3 - Kolejny as naszego rozgrywającego.

7:3 - Świetna zagrywka Fabiana Drzyzgi, nie dali rady przyjąć jej Ukraińcy.

5:2 - Błąd Ukraińców przy siatce.

3:2 - Bieniek znów skutecznie na bloku.

2:2 - Nieporozumienie w rozegraniu Ukraińców, remis.

0:1 - Zaczynamy od błędu serwisowego Leona.

1. set:

25:17 - Kończymy akcję pojedynczym blokiem Bieńka, set dla Polski!

23:17 - Michał Kubiak zdobywa kolejny punkt.

21:16 - Didenko psuje zagrywkę.

20:15 - Autowy atak z drugiej linii Kubiaka.

20:13 - Nowakowski skutecznie ze środka.

17:11 - Wieteskij zaserwował w siatkę.

15:10 - Semeniuk atakuje ze środka.

13:9 - Płotnicki zagrywa w aut.

12:8 - As serwisowy Leona.

8:7 - Świetnie kończy akcję Wilfredo Leon.

6:5 - Jereszczenko punktuje zagrywką.

6:3 - Bieniek mocno ze środka, punkt dla Polski.

4:1 - Autowy atak, a potem fatalne przyjęcie Jereszczenki.

1:1 - Rozpoczęliśmy od ataku Nowakowskiego z drugiej linii, następnie w siatkę zaserwował Leon.

Wyjściowe składy:

Polska: Drzyzga, Nowakowski, Kubiak, Muzaj, Bieniek, Leon, Zatorski (libero);

Ukraina: Didenko, Teriomenko, Płotnicki, Wieteskij, Semeniuk, Jereszczenko, Fomin (libero).

20.00 - Zaczynamy!

19.50 - Kapitan naszej reprezentacji Michał Kubiak, w przeciwieństwie do poprzednich mistrzostw, od początku obecnego turnieju jest w świetnym humorze.

19.45 - Polacy przygotowują się do piątego meczu mistrzostw.