more_horiz
Wiadomości

Zbigniew Bródka odpuszcza sezon. Będzie czas na wykorzystanie licencji rajdowej?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 08:28
Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Soczi, Zbigniew Bródka, w sezonie 2019/2020 nie będzie startował w imprezach rangi mistrzowskiej. - Jeszcze dzisiaj jechałem do pożaru - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Na zdjęciu Zbigniew Bródka i Aneta Hołówek
Na zdjęciu Zbigniew Bródka i Aneta Hołówek Foto: PR/Paweł Kurek
  • Zbigniew Bródka to mistrz olimpijski z Soczi z 2014 roku
  • Łyżwiarz szybki na igrzyskach w Rosji triumfował na dystansie 1500 m
  • Polak przez wiele lat kariery łączył trening z pracą w straży pożarnej 

Bródka podjął decyzję, że w rozpoczętym właśnie sezonie nie będzie startował w mistrzostwach Polski czy Pucharach Świata. Gdy jego koledzy rywalizowali w Tomaszowie Mazowieckim w mistrzostwach Polski, Bródka uczestniczył w gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Ten sezon będzie inny. Skupię się na pracy, z którą wiąże przyszłość, na byciu strażakiem. Dzisiaj na przykład jestem po dyżurze. Nie siedziałem za biurkiem w pracy, jechałem do wypadku, pomagałem poszkodowanym - powiedział PolskiemuRadiu24.pl Bródka. 

Mistrz olimpijski już przed startem poprzedniego sezonu mówił, że ma problemy z godzeniem służby z treningami i startami, teraz podjął decyzję o tym, co powoli staje się ważniejsze w jego życiu. O planach na swoją przyszłość mówił tak:

Zbyszek Bródka 1200 f PZŁS.jpg
Zbigniew Bródka, strażak, któremu robota pali się w rękach. "Teraz jadę na łyżwach, potem może będą rajdy, mam licencję"

  Wielu sportowców kończy swoje kariery, ale nie mogą zupełnie rozstać się ze sportem. Ty nie jesteś na początku swojej sportowej drogi. Co będzie potem, gdy zawiesisz już łyżwy na przysłowiowym kołku? Czym w przyszłości chcesz się zajmować?

Gwarantuję, że nigdy byś nie zgadła.

Hmm... już na starcie odpada parę rzeczy… ale wielu olimpijczyków, którzy ostatnio zakończyli kariery, zostało zawodnikami MMA.

Niedaleko, niedaleko…

To co, chcesz wejść do klatki jak Damian Janikowski czy Szymon Kołecki, czy może poboksujesz?

Pomysłów i predyspozycji mam wiele…

To może zapytam tak: Co kręci mistrza olimpijskiego, jak nie kręci on rund na torze łyżwiarskim?

Motory i samochody. Mam licencję wyścigową. Nie rajdową, ale wyścigową. Brałem udział w wyścigu Volkswagen Castrol Cup na torze Poznań. Bardzo mi się podobało i wiem, że nie jest to łatwy sport. Czy zdecydowałbym się jednak na coś więcej? Kwestią podstawową są oczywiście sponsorzy, to, czy by się pojawili, bo to bardzo droga sprawa.

Rozmawiała Aneta Hołówek.


  


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem