Primera Division: Leo Messi bohaterem Barcelony. Katalończycy liderami tabeli

2019-10-30, 07:47

Lionel Messi był bohaterem meczu z Valladolid. Foto: PAP/EPA/Alejandro Garcia

Piłkarze FC Barcelony wysoko pokonali u siebie Real Valladolid 5:1 (3:1) w meczu jedenastej kolejki hiszpańskiej Primera Division. Bohaterem Katalończyków był strzelec dwóch bramek Argentyńczyk Lionel Messi. Wygrana pozwoliła obrońcom mistrzowskiego tytułu wrócić na czoło tabeli.

• Messi poza dwoma golami zaliczył też dwie asysty
  • Piłkarze Barcelony będą liderami tabeli przynajmniej do czwartku
  • Jeśli tego dnia swój mecz wygra rewelacyjny beniaminek Granada, powróci ona na czoło

Szybka odpowiedź

Wynik już w drugiej minucie otworzył Clement Lenglet. Co prawda goście niespodziewanie wyrównali po kwadransie gry za sprawą Kiko Olivasa, ale później na listę strzelców wpisywali się już tylko piłkarze "Dumy Katalonii".

Messi przesądził sprawę

Barcelona prowadzenie odzyskała w 29. minucie, kiedy wbiegający w pole karne Arturo Vidal wykończył podanie Messiego. Argentyńczyk podwyższył jeszcze przed przerwą, a ponownie z gola cieszył się w 75. minucie. W 77. natomiast wynik ustalił Urugwajczyk Luis Suarez, któremu także idealnie podał Messi.

Beniaminek wróci na czoło?

W czwartek na fotel lidera może wrócić Granada, jeśli pokona na wyjeździe Getafe. Beniaminek będzie miał jednak rozegrany o jeden mecz więcej od Barcelony, bo jej spotkanie z Realem Madryt w 10. kolejce zostało przełożone. "Królewscy" w środę podejmą zamykające tabelę Leganes.