Bundesliga: Bayern rozbity we Frankfurcie. Gol Lewandowskiego jedynym pozytywem

2019-11-03, 06:00

Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w przegranym 1:5 (1:2) wyjazdowym spotkaniu 10. kolejki Bundesligi. Gol Polaka był ozdobą spotkania, które mogło przypieczętować los trenera Niko Kovaca.

Drużyna mistrza Niemiec od 9. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla obrońcy Jérôme'a Boatenga. W 25. minucie do siatki gości trafił Filip Kostić. Osiem minut później Serb asystował przy golu Szwajcara Djibrila Sowa.

Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 37. minucie po podaniu Kanadyjczyka Alphonso Daviesa. To jego 14. gol w rozgrywkach ligowych (w sumie zdobył ich 20 w 17 spotkaniach sezonu), bez wątpienia jeden z piękniejszych. Napastnik właściwie w pojedynkę rozprawił się z defensywą Eintrachtu i pokonał bramkarza.

Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko podopieczni austriackiego szkoleniowca Adiego Hüttera - Argentyńczyk David Abraham (49'), Austriak Martin Hinteregger (61') i Portugalczyk Gonçalo Paciência (85'). To 2. porażka Bayernu w tym sezonie, jednak jej rozmiary są kompromitujące jak na standardy klubu z Monachium.

Dyskusje dotyczące przyszłości Niko Kovaca rozgrzewają kibiców Bayernu od dłuższego czasu, ale po tej porażce jego notowania mocno poszybowały w dół.

Na konferencji prasowej po meczu z Eintrachtem i najwyższej ligowej porażce od kwietnia 2009 Kovacowi puściły też nerwy. Na pytanie dziennikarza, jakie dawał wskazówki piłkarzom odparł:

- Co chcecie jeszcze ode mnie wiedzieć? Nie muszę się z Wami wszystkim dzielić.

Bezkrólewie w Monachium? Kovac może nie przetrwać tej próby

O przyszłości w Bayernie nie chciał mówić.

- Nie wiem, co będzie. Pewnie wy wiecie to lepiej. Cały czas rozmawiamy w trybie przypuszczającym, ale ja wiem jak ten biznes działa. Nie jestem naiwny - podkreślił.

W innych spotkaniach Bayer 04 Leverkusen uległ Borussii Monchengladbach 1:2 (1:2), Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie wygrała z Wolfsburgiem 3:0 (0:0), RB Lipsk zwyciężył Mainz 8:0 (5:0), a Werder Brema zremisował z Freiburgiem 2:2 (1:1). O 18.30 rozpocznie się mecz Unionu Berlin (Rafał Gikiewicz) z Herthą BSC.