Liga Mistrzów: Real zdeklasował rywala. Niespodziewana porażka Atletico

2019-11-06, 22:56

Rodrygo . Foto: PAP/EPA/RODRIGO JIMENEZ

Piłkarze Realu Madryt pewnie pokonali na własnym boisku Galatasaray Stambuł w meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów, a hat-trickiem popisał się 18-letni Brazylijczyk Rodrygo Goes. "Królewscy" umocnili się na drugim miejscu w grupie A. Niespodziewanej porażki doznał inny klub ze stolicy Hiszpanii - Atletico. W meczu grupy D "Los Colchoneros" ulegli na wyjeździe Bayerowi Leverkusen (0:2).

O komentarzach po spotkaniach włoskich drużyn w Lidze Mistrzów mówi z Rzymu Piotr Kowalczuk (IAR)
+
  • Kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu obejrzeli mecz do jednej bramki
  • Świetne spotkanie rozegrali Rodrygo i Karim Benzema, którzy łącznie pięć razy pokonali Fernando Muslerę
  • Niespodziewanej porażki doznało Atletico

Rodrygo zaczął mocno

Do meczu z Galatasaray podopieczni Zinedine'a Zidane'a przystępowali tylko z czterema punktami. Madrytczycy potrzebowali zwycięstwa i od razu rzucili się do ataku. Prawdziwe wejście smoka zaliczył Rodrygo. Brazylijski osiemnastolatek w ciągu siedmiu minut zdobył dwa gole. Dwukrotnie asystował mu bardziej doświadczony rodak Marcelo.

Gospodarze nie zwalniali tempa i do przerwy prowadzili czterema bramkami. Najpierw rzut karny w stylu Antonina Panenki wykorzystał kapitan Sergio Ramos, a w końcówce pierwszej połowy trafił Karim Benzema, któremu asystował Rodrygo. Piłkarze ze Stambułu nie mieli nic do powiedzenia.

Egzekucja dokończona

Po przerwie obraz wcale się nie zmienił. Real przeważał, choć madrytczycy nie forsowali już tempa. W 81. minucie ponownie trafił Benzema, który wykorzystał dogranie Daniego Carvajala. Środowego wieczora Francuz zaliczył też asystę. Stało się to już w doliczonym czasie, gdy hat-tricka skompletował Rodrygo.

Wygrana pozwoliła "Królewskim" umocnić się na drugim miejscu w grupie. Na prowadzeniu wciąż znajduje się Paris Saint-Germain, które pokonało Club Brugge 1:0. Paryżanie są już pewni awansu do 1/8 finału rozgrywek.

Gol Moraty to za mało

Niespodziewaną porażkę zanotował inny klub z Madrytu. Atletico uległo w Leverkusen Bayerowi 1:2. Do przerwy gospodarze prowadzili po samobójczym trafieniu pomocnika "Los Colchoneros" - Thomasa Parteya.

W drugiej połowie wynik podwyższył Kevin Volland. W doliczonym czasie gry bramkę kontaktową zdobył Alvaro Morata, jednak na więcej ekipy z Madrytu nie było już stać.

Juve i Bayern grają dalej

Atletico ma na koncie 7 punktów i w tabeli grupy D ustępuje Juventusowi, który wcześniej pokonał w Moskwie Lokomotiw (2:1).

Liga Mistrzów: Robert Lewandowski znów trafił i przekazał radosną nowinę. Juventus lepszy w "polskim" meczu

Turyńczycy mają już zapewniony awans do kolejnej fazy. W 1/8 finału znajdzie się też Bayern Monachium. W środę Bawarczycy pokonali Olympiakos Pireus (2:0). Jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Robert Lewandowski.