EIHC: udany początek turnieju w Gdańsku. Biało-czerwoni wygrali z Japonią

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 22:30
Polscy hokeiści pokonali w Gdańsku Japonię 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) w drugim piątkowym meczu turnieju EIHC o Puchar Niepodległości. Na inaugurację turnieju Włosi wygrali z Węgrami 4:3 po dogrywce.
Radość polskich hokeistów po zdobytej bramce
Radość polskich hokeistów po zdobytej bramce Foto: PAP/Adam Warżawa
  • Japonia będzie rywalem biało-czerwonych na przyszłorocznych mistrzostwach świata
  • Kibice w Gdańsku zobaczyli interesujące widowisko
  • W kolejnym meczu rywalem Polaków będą Włosi

Drużyna z Azji, obok Serbii, Litwy, Estonii i Ukrainy, będzie na przełomie kwietnia i maja w Katowicach rywalem biało-czerwonych w mistrzostwach świata Dywizji 1B.

Szybka odpowiedź

Początek spotkania należał do Japończyków. W 16. minucie, po błędzie Oskara Jaśkiewicza, który wyłożył rywalowi krążek, obrońca Keigo Minoshima pokonał Ondreja Raszkę. 74 sekundy przed końcem pierwszej tercji do remisu po indywidualnej akcji doprowadził wychowanek miejscowego Stoczniowca i wybrany najlepszym zawodnikiem tego meczu Aron Chmielewski.

Tercja na wagę wygranej

Druga tercja zdecydowanie należała do gospodarzy. W 34. minucie uderzeniem z dystansu obrońca Mateusz Bryk dał Polakom prowadzenie, a 112 sekund później wynik podwyższył reprezentant gdańskiego klubu Szymon Marzec.

Azjaci próbowali do końca

W trzeciej tercji goście zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. W 51. minucie, kiedy na ławce kar po raz drugi w krótkim odstępie czasu przebywał Dominik Paś, kontaktową bramkę zdobył Shogo Nakajima. Dwie minuty przed końcem Japończycy wycofali bramkarza, ale rezultat nie zmienił się.

W sobotnich spotkaniach Polska zmierzy się o godz. 15 z Włochami, a o 18 Węgry zagrają z Japonią.

Polska - Japonia 3:2 (1:1, 2:0, 0:1).

Bramki: 0:1 Keigo Minoshima (16), 1:1 Aron Chmielewski (19), 2:1 Mateusz Bryk (34), Szymon Marzec (36), 3:2 Shogo Nakajima (51).

Kary - Polska - 12, Japonia - 4 minuty.

pm

Zobacz więcej na temat: SPORT sporty zimowe hokej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Hokeiści GKS-u Tychy obronili Superpuchar Polski. W decydującym spotkaniu pokonali na wyjeździe GKS Jastrzębie 6:1 (2:1, 3:0, 1:0). Tyska drużyna zdobyła to trofeum drugi raz z rzędu.

Prokuratura w Jastrzębiu-Zdroju postawiła poszukiwanemu w związku z piątkowym pobiciem hokeisty Jaakko Turtiainena przed piątkowym meczem Ekstraligi zarzut dokonania rozboju. We wtorek mężczyzna sam zgłosił się do organów ścigania.