Ekstraklasa: Korona Kielce rozbiła Raków Częstochowa

2019-11-23, 17:06

Piłkarz Korony Kielce Jakub Żubrowski i Petr Schwarz z Rakowa Częstochowa podczas meczu Ekstraklasy. Foto: PAP/Piotr Polak

Korona Kielce wygrała na własnym stadionie 3:0 z Rakowem Częstochowa w pierwszym sobotnim spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze oddalili się od strefy spadkowej.

Pierwsza połowa należała do Korony Kielce, która wyszła na prowadzenie w jednej z pierwszych akcji. Kielczanie mieli tu sporo szczęścia, dobrze dograna w pole karne piłka została niecelnie uderzona przez Djuranovicia, ale trafiła Piątkowskiego, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki.

Później sytuacja przyjezdnych skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Azemović. Środkowy obrońca Rakowa sfaulował w polu karnym Cebulę, a chwilę później rzut karny wykorzystał Adnan Kovacević.

Korona zasłużyła na to, by na przerwę schodzić z prowadzeniem, była zespołem bardziej zdecydowanym i konkretnym, stworzyła sobie jeszcze kilka niezłych sytuacji.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy w mocno przypadkowy sposób na czystą pozycję wyszedł Papadopulos, jednak przy strzale Czecha świetną interwencją popisał się Szumski.

Obraz gry nie zmieniał się, stroną dominującą pozostawali gospodarze. Gola, który przypieczętował ich wygraną, zdobył wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Pacinda. Słowak przyjął piłkę w polu karnym, przełożył ją na lewą nogę i uderzył. Próba zakończyła się szczęśliwie, odbity od obrońcy strzał zaskoczył bramkarza.

4. zwycięstwo kielczan w tym sezonie dało im awans na 13. miejsce w tabeli i chwilę oddechu w ucieczce przed zespołami ze strefy spadkowej. Piłkarze trenera Marka Papszuna ponieśli zaś 9. porażkę w rozgrywkach ligowych i z 19 punktami zajmują 11. pozycję.

Na sobotę zaplanowano jeszcze dwa spotkania - o 17:30 Pogoń Szczecin podejmie Legię Warszawa, a o 20:00 Lechia Gdańsk zagra z Łódzkim Klubem Sportowym.

Korona Kielce - Raków Częstochowa 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kamil Piątkowski (4-samobójcza), 2:0 Adnan Kovacevic (26-karny), 3:0 Erik Pacinda (82).

Żółta kartka - Korona Kielce: Michael Gardawski, Mateusz Spychała, Jakub Żubrowski. Raków Częstochowa: Bryan Nouvier.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 4 116.

Korona Kielce: Marek Kozioł - Mateusz Spychała, Adnan Kovacevic, Ivan Marquez, Michael Gardawski - Andres Lioi (76. Erik Pacinda), Ognjen Gnjatic, Jakub Żubrowski, Marcin Cebula - Uros Duranovic (85. Milan Radin), Michal Papadopulos (79. Michał Żyro).

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Emir Azemovic (46. Piotr Malinowski), Tomas Petrasek, Jarosław Jach - Kamil Piątkowski, Igor Sapała, Petr Schwarz (73. Maciej Domański), Rusłan Babenko (46. Miłosz Szczepański), Bryan Nouvier, Patryk Kun - Sebastian Musiolik.