Euro 2020. Rusza druga faza sprzedaży biletów. Ile za wejściówki zapłacą polscy kibice?
4 grudnia ruszy druga tura sprzedaży biletów na zbliżające się piłkarskie mistrzostwa Europy. Gdzie można kupić wejściówki? Ile kosztują?
2019-12-02, 10:50
- Polacy zagrają sparingi z Ukrainą i Rosją
- Grupowych rywali na Euro 2020 Polacy poznali 30 listopada - w przyszłorocznych mistrzostwach biało-czerwoni powalczą z Hiszpanią i ze Szwecją, a trzeciego rywala podopieczni Jerzego Brzęczka poznają w marcu
- Euro 2020 potrwa od 12 czerwca do 12 lipca
>>> Kiedy biało-czerwoni rozpoczną turniej? Znamy terminarz
Powiązany Artykuł
Hiszpańskie media: losowanie perfekcyjne, problemem "Lewy"
Na Euro 2020 zobaczymy reprezentację Polski, która awansowała z pierwszego miejsca grupy eliminacyjnej. W wyniku losowania grup turnieju głównego biało-czerwoni zagrają z Hiszpanią (w Bilbao), Szwecją (w Dublinie) oraz zwycięzcą barażowej ścieżki B (również w Dublinie).
Połowa biletów dostępna
Pierwsza faza sprzedaży biletów trwała od 12 czerwca do 12 lipca 2019 roku. W zdecydowanie lepszej sytuacji byli kibice, których drużyna jest współgospodarzem Euro 2020. Fani mogli składać wnioski, po czym w drodze losowania można było uzyskać wejściówki. Gorzej mieli kibice innych drużyn, którzy kupowali bilety "w ciemno", gdyż nie wiedzieli do jakiego miasta zostanie przypisana ich reprezentacja, w przeciwieństwie do fanów drużyn-gospodarzy.
>>> Czytaj więcej: Łatwo nie będzie. Polacy poznali rywali na Euro 2020
REKLAMA
UEFA dysponowała ponad trzema milionami biletów, z czego udostępniła kibicom ponad 82 procent. W pierwszej turze sprzedano połowę biletów, co oznacza, że teraz będzie dostępnych około miliona wejściówek, z czego część zarezerwowana jest dla kibiców drużyn, które awansują na Euro, drogą baraży.
Mecz kosztuje
Ceny biletów zależą od miasta, w którym rozgrywany jest mecz, ale również fazy mistrzostw. Na poszczególne mecze obowiązują trzy kategorie cenowe. Przykładowo rywalizacja grupowa w Baku, Bukareszcie czy Budapeszcie będą kosztować - 30, 75 i 125 euro. Z kolei ceny w meczach grupowych w Kopenhadze, Londynie, Monachium, Rzymie, Amsterdamie, Dublinie, Glasgow, Bilbao i Sankt Petersburgu - 50, 125 i 180 euro.
Powiązany Artykuł
PZPN wybrał bazę przed Euro. "Chcieliśmy być blisko kibiców"
Zupełnie inna będzie cena w meczu otwarcia w Rzymie. Tam wejściówki będę kosztować: 75 (trzecia kategoria), 145 (druga) bądź 225 euro (pierwsza).
W przypadku fazy pucharowej kibice będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Za bilet trzeciej kategorii trzeba będzie zapłacić 50 euro. Druga kategoria to już 125 euro, z kolei za pierwszą koszt wyniesie 180 euro.
REKLAMA
>>> Czytaj więcej: Łatwo nie będzie. Polacy poznali rywali na Euro 2020
Kibice drużyn barażowych będą mogli nabyć wejściówki dopiero w kwietniu 2020 roku. Aby zakupić bilet na mecze swojej reprezentacji, należy wejść na oficjalną stronę UEFA, a później przenieść się na "www.EURO2020.com/tickets". Sprzedaż wejściówek rusza 4 grudnia o godz. 14.00, a jedna osoba może maksymalnie kupić cztery bilety na jeden mecz, przy czym wcześniej musi zarejestrować się na stronie UEFA. Kibice będą mogli nabyć wejściówki do 18 grudnia do godz. 14.00.
CENY BILETÓW
1/8 finału: 3 kategoria - 50 euro / 2 kategoria - 125 euro / 3 kategoria - 180 euro
1/4 finału: 3 kategoria - 75 euro / 2 kategoria - 145 euro / 3 kategoria - 225 euro
REKLAMA
1/2 finału: 3 kategoria: 195 euro / 2 kategoria - 345 euro / 3 kategoria - 595 euro
finał: 3 kategoria: 295 / 2 kategoria: 595 euro / 3 kategoria: 945 euro
***
Podział na grupy piłkarskich mistrzostw Europy 2020:
REKLAMA
Grupa A (Rzym i Baku): Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
Grupa B (Sankt Petersburg i Kopenhaga): Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
Grupa C (Bukareszt i Amsterdam): Holandia, Ukraina, Austria, kwalifikant I
Grupa D (Londyn i Glasgow): Anglia, Chorwacja, kwalifikant II, Czechy
Grupa E (Bilbao i Dublin): Hiszpania, Szwecja, Polska, kwalifikant III
Grupa F (Monachium i Budapeszt): kwalifikant IV, Portugalia, Francja, Niemcy
Kwalifikanci:
I. Gruzja, Białoruś, Macedonia Północna lub Kosowo
II. Szkocja, Izrael, Norwegia lub Serbia
III. Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja, Irlandia
IV. Islandia, Rumunia, Bułgaria lub Węgry
(mb)/Uefa.com
REKLAMA