Serie A: Juventus wraca na fotel lidera. Poważna kontuzja włoskiego talentu

2020-01-13, 11:29

Nicolo Zaniolo może nie zagrać na Euro 2020 . Foto: PAP/EPA/RICRDO ANTIMIANI

Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na wyjeździe z Romą 2:1 i objął prowadzenie w piłkarskiej Serie A. "Stara Dama" wyprzedza o dwa punkty Inter Mediolan, który w sobotę zremisował z Atalantą Bergamo 1:1. 20-letni pomocnik rzymian Nicolo Zaniolo zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i prawdopodobnie nie wystąpi już w tym sezonie.

• Broniący tytułu Juventus wrócił na pierwsze miejsce w lidze
  • "Stara Dama" znakomicie rozpoczęła mecz w Rzymie
  • Kibiców Romy martwić może nie tylko wynik, ale także poważna kontuzja Nicolo Zaniolo

W Rzymie w 10. minucie Juventus prowadził już 2:0 po bramkach Turka Meriha Demirala i Portugalczyka Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny.

Gospodarze odpowiedzieli trafieniem w 68. minucie, również z 11 metrów, Diego Perottiego. Przy strzale Argentyńczyka Szczęsny nie miał szans. W końcowych minutach kotłowało się pod bramką Polaka, ale gospodarze nie zdołali wyrównać.

Wróci silniejszy?

Po meczu klub z Rzymu poinformował, że Zaniolo zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie i prawdopodobnie nie wystąpi już w tym sezonie. Prosto ze stołecznego Stadionu Olimpijskiego piłkarz został przewieziony do szpitala na badania i jeszcze w poniedziałek ma przejść operację.

"Przysięgam wam, że wrócę silniejszy niż wcześniej" - napisał 20-letni pomocnik Romy na Instagramie.

"
Wyświetl ten post na Instagramie.

Vi giuro...tornerò più forte di prima.

Post udostępniony przez Nicoló Zaniolo (@nicolozaniolo)

Euro z głowy?

Zaniolo jest uważany za wielką nadzieję włoskiego futbolu. W reprezentacji rozegrał pięć meczów, ale kontuzja stawia pod znakiem zapytania jego udział w Euro 2020.

Błysk Linetty'ego

W niedzielę pierwszego gola w tym sezonie zdobył Karol Linetty w wygranym 5:1 przez Sampdorię meczu z Brescią. Drużyna z Genui na półmetku rozgrywek ma 19 punktów i zajmuje 16. miejsce.