Puchar Króla: Barcelona i Real grają dalej. Zwycięstwa bez błysku

2020-01-22, 23:36

Antoine Griezmann po strzelonej bramce . Foto: PAP/EPA/CATI CLADERA

W 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Króla nie doszło do sensacji, choć faworyci do końca zmagali się o zwycięstwo. Ostatecznie FC Barcelona wygrała 2:1 z Ibizą, a Real Madryt 3:1 pokonał zespół Unionistas de Salamanca.

Mistrzowie Hiszpanii sensacyjnie przegrywali do przerwy, lecz w drugiej połowie napastnik Antoine Griezmann potrafił dojść do prostopadłych piłek, które zamienił na bramki. Podopieczni nowego szkoleniowca, Quique Setiena szczęśliwie wygrali 2:1, ustalając wynik w doliczonym czasie gry.

Swoje problemy miał także Real Madryt. "Królewscy", mimo objęcia prowadzenia po trafieniu Garetha Bale'a, po przerwie dali sobie strzelić bramkę. Skończyło się szczęśliwie dla gości, gdyż najpierw odzyskali prowadzenie po samobójczym golu, a wynik ustalił Brahim Diaz.

Do 1/8 finału awansowały również m.in. Athletic Bilbao, Valencia i Sevilla.

W odróżnieniu od poprzednich edycji, tym razem w Pucharze Króla nie rozgrywa się rewanżów. Wyjątkiem będą półfinały.