Liga Mistrzów: Olympique Lyon bez respektu przed "Starą Damą". Juventus dał się zaskoczyć

2020-02-26, 23:39

Cristiano Ronaldo . Foto: PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Juventus Turyn, w którego bramce całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny, niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Olympique Lyon 0:1 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Gola dla gospodarzy strzelił Lucas Tousart (31'). Więcej na ten temat Marek Brzeziński IAR)
+

Zwycięstwo Lyonu nad Juventusem należy uznać za co najmniej niespodziankę. W 31. minucie Szczęsny nie miał nic do powiedzenia przy strzale Lucasa Tousarta z niedużej odległości i okazało się, że był to jedyny gol tego spotkania. Lyon nigdy wcześniej nie wygrał meczu ze "Starą Damą" o stawkę.

Liga Mistrzów: Manchester City triumfuje. Real Madryt pod ścianą

W końcówce goście starali się odrobić stratę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo i Argentyńczyk Paulo Dybala domagali się od sędziego podyktowania rzutów karnych za faule na nich, choć arbiter pozostał niewzruszony - ku ogromnej wściekłości trenera Juventusu Maurizio Sarriego.

Dybala trafił w tym spotkaniu do siatki w 87. minucie, lecz gola nie uznano ze względu na pozycję spaloną.

W samej końcówce na murawie pojawił się kibic, który prawdopodobnie chciał sobie zrobić zdjęcie z Ronaldo, ale Portugalczyk gestem odpędził intruza.