X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Igrzyska olimpijskie przełożone na 2021 rok. "Zdrowie jest ponad wszystkim" [TYLKO U NAS]

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 18:27
Międzynarodowy Komitet Olimpijski wspólnie z rządem Japonii podjęły decyzję o przełożeniu igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok. - Zdrowie jest ponad wszystkim i sport schodzi na dalszy plan. Rządy poszczególnych państw będą miały teraz większe problemy niż sport - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dyrektor Polskiego Związku Kajakowego Kajetan Broniewski, brązowy medalista olimpijski w wioślarstwie z Barcelony. 
Kajetan Broniewski
Kajetan Broniewski Foto: PAP/Rafał Guz
  • Przeniesienie igrzysk na 2021 rok było wspólną decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i rządu Japonii
  • Zmiana terminu najważniejszej imprezy sportowej czterolecia wpłynie na plany treningowe sportowców 
  • Polscy kajakarze do końca maja i tak nie mogą jednak startować w żadnych zawodach, gdyż taką decyzję podjęła światowa federacja 

MKOl podjął decyzję 

Igrzyska miały zostać rozegrane w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Epidemia koronawirusa, z którą zmaga się obecnie niemal cały świat, przekreśliła jednak te plany.

Czytaj także:
Majewski east news 1200.jpg
Igrzyska Olimpijskie przeniesione. "Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla całego polskiego sportu" [NASZ WYWIAD]

Międzynarodowy Komitet Olimpijski długo zwlekał z decyzją o przełożeniu najważniejszej sportowej imprezy, jednak w końcu igrzyska zostały przeniesione. 

Premier Japonii Shinzo Abe poinformował, że wspólnie z przewodniczącym MKOl Thomasem Bachem podjęli decyzję o przeniesieniu imprezy na 2021 rok, choć konkretny termin nie jest jeszcze znany. Zaznaczono, że igrzyska nie odbędą się później niż latem 2021 roku. 

- Dopiero otrzymaliśmy informację o przełożeniu igrzysk, na decyzje trenerów, jak poukładają dalsze przygotowania, przyjdzie jeszcze czas - przyznał Kajetan Broniewski, pytany o dalsze plany polskich kajakarzy.

Kajakarze w zawieszeniu 

Brązowy medalista igrzysk z 1992 roku zwrócił uwagę, że kajakarze i tak nie mogą w tej chwili startować w zawodach. 

- Światowa federacja odwołała wszystkie zawody do końca maja. To, co będzie się dalej działo, zależy od rozwoju pandemii koronawirusa. Ciężko w tej chwili mówić o zmianie planów treningowych. Trudno nam przewidzieć rozwój wypadków - ocenił. 

Czytaj także:
PAP Ennaoui 1200.jpg
Tokio 2020. Ennaoui: nie mogliśmy być w niepewności, większość z nas ma całoroczny plan

Plan treningowy reprezentantów Polski zostanie zapewne zmodyfikowany. 

- Zapewne w tym roku nie będzie już kwalifikacji olimpijskich. Mogą się one odbyć w podobnym terminie w przyszłym roku. To wpłynie na przygotowania zawodników - przyznał Broniewski. 

Sport na dalszym planie 

Były znakomity wioślarz wolałby, aby igrzyska odbyły się jesienią 2020 roku, ale rozumie decyzję MKOl i japońskiego rządu. 

- Oczywiście, że najlepiej byłoby aby igrzyska przełożyć na październik lub listopad tego roku - zauważył. - Zdrowie zawodników i kibiców jest jednak ponad wszystkim i sport schodzi tu na dalszy plan. Rządy poszczególnych państw będą miały teraz dużo większe problemy niż sport - zakończył Kajetan Broniewski. 

Przeniesienie igrzysk w Tokio to pierwszy przypadek, kiedy olimpijskie zmagania zostały przełożone na inny termin. Wcześniej pięć edycji igrzysk zostało całkiem odwołanych, ale zawsze ze względu na działania wojenne.

Paweł Majewski, PolskieRadio24.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tokio 2020: igrzyska przeniesione na 2021 rok? Wymowny komentarz działacza MKOl

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 19:39
Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Dick Pound powiedział w rozmowie z "US Today", że igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną przełożone. Najprawdopodobniej impreza odbędzie się w 2021 roku, a oficjalny komunikat ma się ukazać w ciągu najbliższych tygodni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Decyzja zapadła. Igrzyska w Tokio w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 14:10
Tuż przed 14.00 we wtorek naszego czasu japońska telewizja NHK podała, że ustalono nową datę igrzysk. Premier Japonii oraz szef MKOl Thomas Bacha uzgodnili, że sportowcy będą rywalizować w Tokio w 2021 roku.  
rozwiń zwiń