more_horiz
Wiadomości

66. Memoriał Janusza Kusocińskiego storpedowany przez koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 11:00
Memoriał Janusz Kusocińskiego nie odbędzie się jak planowano 24 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie - poinformowali organizatorzy. Na razie nie wiadomo, kiedy lekkoatletyczny mityng, który na starcie zbierał całą polską czołówkę, zostanie rozegrany.
Stadion Śląski
Stadion Śląski Foto: shutterstock.com/Dziurek
  • Z powodu koronawirusa przełożono igrzyska olimpijskie w Tokio
  • Według najnowszych danych zakażonych wirusem jest już 1,4 mln ludzi, a zmarło ponad 82 tys.

- Bardzo chcieliśmy powitać Was 24 maja na Stadionie Śląskim podczas 66. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. Niestety z powodu pandemii koronawirusa jesteśmy zmuszeni zmienić termin naszego mityngu. Wkrótce przekażemy Wam informacje dot. nowej daty zawodów. Dziękujemy Wam za zrozumienie i życzymy dużo zdrowia w tych trudnych czasach - napisano na oficjalnym profilu na Facebooku.

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 nie odbywają się żadne lekkoatletyczne imprezy na świecie. Podczas gdy maj był miesiącem, w którym sezon rozkręcał się na dobre, w tym roku nie ma w nim już żadnych międzynarodowych imprez. Zawodnicy, menedżerowie oraz organizatorzy mityngów mają nadzieję na rozpoczęcie sezonu w okolicach sierpnia. Jeśli tak się stanie, wówczas zostanie on przedłużony nawet do połowy października. Nie zapadła jeszcze też decyzja, czy w ostatnim tygodniu sierpnia odbędą się mistrzostwa Europy w Paryżu.

👊 Drodzy Kibice lekkoatletyki 📣 👋 Bardzo chcieliśmy powitać Was 24 maja na Stadion Śląski podczas 66. ORLEN Memoriału...

Opublikowany przez Memoriał Janusza Kusocińskiego Środa, 8 kwietnia 2020


Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje. Zawieszone są ligi, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok. Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,4 mln ludzi, a zmarło ponad 82 tys.

Szczegółowa mapa zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie dostępna jest TUTAJ

Zobacz także

Zobacz także