more_horiz
Wiadomości

"Bogaty Manchester City może więcej". Decyzja UEFA uśmierciła finansowe fair play?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 14:25
UEFA nałożyła na Manchester City karę finansową w związku ze sprawą, która dotyczyła złamania przepisów tzw. finansowego fair play. Angielski klub będzie mógł jednak grać w Lidze Mistrzów w kolejnych sezonach. Pojawiły się opinie, że decyzja podjęta przez CAS to "szok i niedowierzanie".
Pep Guardiola i piłkarze Manchesteru City
Pep Guardiola i piłkarze Manchesteru CityFoto: Printscreen z Twitter
  • Manchester City będzie mógł zagrać w następnej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów - ogłosił w poniedziałek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS)
  • "The Citizens" odwołali się do niego po karze od UEFA za rzekome złamanie przepisów tzw. finansowego fair play
  • Świat piłki nożnej komentuje tę decyzję

Posłuchaj
00:54 Dąbrowski.mp3 Piłkarze Manchesteru City będą mogli zagrać w Lidze Mistrzów w przyszłym i ewentualnie kolejnym sezonie. Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie (CAS) cofnął zakaz wydany przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA). Karę nałożono za złamanie zasad finansowego fair-play. O szczegółach Adam Dąbrowski (IAR)

 

Michał Zachodny z "Łączy nas Piłka" zwrócił uwagę na to, że Manchester City jest bogaty i funkcjonuje na innych prawach niż mniejsze kluby. 10 milionów euro kary dla City za brak współpracy w śledztwie - ale z możliwością gry w kolejnym sezonie LM - znów pokazuje, że bogatsi mogą więcej - podsumował dziennikarz na swoim Twitterze.

"Śmierć finansowego fair play. Gramy według zasad od 10 lat i po co?! Kompletna farsa. Równie dobrze możemy FFP wyrzucić teraz do kosza" - czytamy na profilu "Empire of The Kop". 

Posłuchaj
00:20 Iwan.mp3 Zaskoczony tą decyzją jest były reprezentant Polski Tomasz Iwan. (IAR)

 

Manchester City miał zostać wykluczony z Champions League w sezonach 2020/21 i 2021/22, a także zapłacić grzywnę w wysokości 30 milionów euro. Po pozytywnym rozpatrzeniu apelacji CAS zdecydował, że klub będzie musiał zapłacić 10 mln euro za to, że nie współpracował z UEFA w czasie postępowania.

"The Citizens" uczestniczą w LM jeszcze w tym sezonie, ale kara na obecne rozgrywki nie obowiązywała. Na trzy kolejki przed końcem rywalizacji w angielskiej ekstraklasie podopieczni hiszpańskiego trenera Josepa Guardioli mają zapewniony tytuł wicemistrza, a co za tym idzie - awans do fazy grupowej LM w przyszłym sezonie.

/ah, IAR

Zobacz także

Zobacz także