Ekstraklasa: Wisła Płock pewnie pokonała Koronę

2020-07-14, 23:00

Dominik Furman walczy o górną piłkę w meczu Wisły Płock z Koroną Kielce. Foto: PAP/Leszek Szymański

Wisła Płock zwyciężyła 3:1 z Koroną Kielce w meczu 36. kolejki Ekstraklasy. Płocczanie już w pierwszej połowie zdołali rozstrzygnąć losy tej rywalizacji i wybić gościom z głowy marzenia o korzystnym wyniku.

• Legia Warszawa po wygranej z Cracovią w 35. kolejce Ekstraklasy zapewniła sobie mistrzostwo Polski
  • Trwa walka o drugie miejsce
  • Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki
  • Korona Kielce - tak jak Arka Gdynia oraz ŁKS Łódź - po sezonie pożegna się z Ekstraklasą

We wtorkowym spotkaniu Wisły z Koroną wszystko, co najważniejsze, wydarzyło się w pierwszej połowie spotkania.

W zaskakujący sposób na prowadzenie wyszli goście - była pierwsza minuta spotkania, kiedy po nieco przypadkowym uderzeniu Szelągowskiego piłka wpadła do siatki, po rykoszecie zaskakując Kamińskiego.

Było to czwarte z rzędu zwycięstwo płocczan, z czego zadowolony jest trener Radosław Sobolewski (media klubowe Wisły Płock) 0:30
+

Płocczanie zdołali jednak otrząsnąć się z szoku i pozwolili dojść do głosu podrażnionej ambicji. Zwieńczeniem ataków, które sunęły na bramkę rywali, było trafienie Angela Garcii, który popisał się ładnym wolejem. Była 30. minuta, wcześniej piłkarze Radosława Sobolewskiego bili głową w mur i wydawało się, że będą mieli większe problemy z przełamaniem dobrze broniących kielczan. Okazało się jednak, że pierwszy gol rozwiązał worek z bramkami.

Przed przerwą Wisła zdołała zdobyć jeszcze dwa gole, a ich autorem był 17-letni Dawid Kocyła, który najpierw wykończył akcję Gjertsena w 41. minucie, a trzy minuty później ładnie poradził sobie z obrońcą i płaskim strzałem ustalił wynik spotkania.

Było to czwarte kolejne zwycięstwo piłkarzy z Płocka w Ekstraklasie i trzeba przyznać, że całkowicie zasłużone.

Spadek Korony stał się faktem w 34. kolejce, a zdecydowała o tym wygrana krakowskiej Wisły, która pokonała 2:1 ŁKS Łódź, odbierając kielczanom resztki nadziei na pozostanie w elicie.

Wisła Płock - Korona Kielce 3:1 (3:1)

Bramki: 0:1 Daniel Szelągowski (1), 1:1 Angel Garcia Cabezali (30), 2:1 Dawid Kocyła (41), 3:1 Dawid Kocyła (44).

Żółta kartka - Wisła Płock: Torgil Gjertsen, Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Giorgi Merebaszwili. Korona Kielce: Piotr Pierzchała, Michal Papadopulos, Themistoklis Tzimopoulos, Grzegorz Szymusik.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 727.

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Cezary Stefańczyk (72. Aleksander Pawlak), Alan Uryga, Michał Marcjanik, Angel Garcia Cabezali - Dawid Kocyła, Dominik Furman (73. Maciej Ambrosiewicz), Hubert Adamczyk, Mateusz Szwoch, Torgil Gjertsen (85. Giorgi Merebaszwili) - Cillian Sheridan.

Korona Kielce: Marek Kozioł (71. Jakub Osobiński) - Mateusz Spychała, Piotr Pierzchała, Themistoklis Tzimopoulos, Grzegorz Szymusik - Daniel Szelągowski, Milan Radin (74. Mateusz Sowiński), Iwo Kaczmarski, Ognjen Gnjatic, Dawid Lisowski (60. Jakub Górski) - Michal Papadopulos.

Trener Korony, która żegna się z ekstraklasą - Maciej Bartoszek, tak podsumował spotkanie (media klubowe Wisły Płock) 0:29